Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza Polski Konkurs Fotografii Sportowej

Polski Konkurs Fotografii Sportowej to pierwszy tego typu pomysł w Polsce. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Podzielony jest na dwie sekcje: dla zawodowców i amatorów.

Polski Konkurs Fotografii Sportowej wzorcem największych światowych konkursów fotograficznych podzielony jest na dwie sekcje. Pierwszą, skierowaną do zawodowców, budującą prestiż konkursu, jego rozpoznawalność w całej Polsce, pozwalającą zatrzymać najważniejsze sukcesy sportowców na najwyższej jakości fotografiach oraz drugą, skierowaną do amatorów fotografii, pozwalającą spróbować swych sił wszystkim, dla których fotografia to sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Celem pierwszej sekcji jest nagrodzenie i zmotywowanie do intensywnej działalności zawodowych fotografów, którzy na swych zdjęciach zapisują i dokumentują dla przyszłych pokoleń historię sportu. Celem drugiej z nich jest pozwolenie amatorom fotografii na podniesienie swych umiejętności poprzez nagrodzenie najlepszych udziałem w warsztatach fotograficznych.

Nadsyłane zdjęcia będzie oceniać jury w składzie: przewodniczący Paweł Sławski, szef działu foto newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska, Tomasz Markowski z „Przeglądu Sportowego”, Paweł Kopczyński, przedstawiciel agencji Press Focus.

Patronat nad konkursem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zdjęcia należy wysyłać do dnia 15 września 2015 roku.

Więcej informacji na stronie www.pkfs.pl