Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Uwaga konkurs – początek roku akademickiego!!!

Rozpocznijcie nowy rok akademicki z Eurostudent.pl Już 1 października rusza megakonkurs, w którym możecie zdobyć ciekawe nagrody.

Zapraszamy do udziału. Bez dodatkowych pytań, wystarczy się zalogować. Wygrywa co 10. zgłoszenie. Czeka kilkadziesiąt nagród.

 

 Bilety do Multikina

 Cienkopis STABILO point 88 COLOR PARADE

 • Grubość linii 0,4 mm – idealna do pisania oraz pracy z linijką lub szablonem;
 • Wyjątkowo mocna końcówka, oprawiona w metal;
 • Wentylowana skuwka (umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia);
 • Tusz odporny na zasychanie;
 • Plastikowe, sztywne pudełko umożliwia łatwy wybór kolorów.
 

  Zakreślacz STABILO BOSS ORIGINAL

 • Trwała fluorescencyjność i wyjątkowo długie działanie;
 • Do papieru: zwykłego, samokopiującego i faksowego;
 • Doskonały czas sprawności bez skuwki;
 • Tusz na bazie wody;
 • Możliwość napełniania;
 • Możliwość rysowania linii różnej grubości (2-5 mm). 
 

Lady Pank Symfonicznie/UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Lady Pank „Symfonicznie” to zbiór największych przebojów z 30 letniego okresu działalności jednego z najbardziej kultowych zespołów w historii polskiego rocka. Utwory zostały zarejestrowane na żywo podczas koncertów zespołu w katowickim Spodku i warszawskiej Sali Kongresowej, z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Ekipa z Janem Borysewiczem i Januszem Panasewiczem na czele zaprezentowała wtedy swoje największe hity w orkiestrowych aranżacjach.


 Nelly Furtado "The Spirit Indestructible”/ UNIVERSAL MUSIC POLSKA

Piąty album artystki „The Spirit Indestructible” zapowiada singiel „Big Hoops (Bigger is Better)”. Nelly jest współautorką wszystkich utworów na tym krążku. Tym razem wspomogli ją też m.in. Salaam Remi (znany ze współpracy z Amy Winehouse i Nasem), Rodney Jerkins (współpracujący Michaelem Jacksonem, Beyonce i Lady Gagą), Bob Rock (producent zespołu Metallica), DJ Tiesto oraz Da Genius (jamajski producent reggae). „The Spirit Indestructible” to pierwszy anglojęzyczny album Nelly Furtado od czasu wydania multiplatynowej płyty „Loose” w 2006 r. Kanadyjska artystka ma na swoim koncie 16 milionów sprzedanych płyt na całym świecie.

 

 Strachy na Lachy „Przejście”/ SP Records

27 września odbyła się premiera koncertowego DVD zespołu STRACHY NA LACHY zatytułowanego „PRZEJŚCIE”. Wydawnictwo zawiera zapis koncertu, który odbył się 17 grudnia ubiegłego roku w klubie WYTWÓRNIA w Łodzi. Znajduje się na nim 15 utworów oraz rozmowa z zespołem/making of. Singlem promującym wydawnictwo DVD jest utwór „MOKOTÓW”, utwór ten promuje również studyjną płytę zespołu, która ukaże się w lutym 2013 roku.

 

 ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW "LEJDIS & DŻENTELMENELS"/ SP Records

28 września odbyła się premiera debiutackiej płyty zespołu ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW zatytułowanej "LEJDIS & DŻENTELMENELS". To projekt dwóch muzyków, z których każdy reprezentuje inny styl –  Adam Miller wplata w płytę elementy folku i jazzu, a Damian Lange rock w czystej postaci. Tak powstała spójna i wielobarwna płyta, czasami wręcz kabaretowa, romantyczna a zarazem prześmiewcza. Każdy znajdzie coś dla siebie: nostalgiczną balladę, kawałek do tańca, czy miłą dla ucha piosenkę z dowcipem w roli głównej.

 

 Intercultural Management Issues/ redakcja naukowa Małgorzata Rozkwitalska, Difin

Rozwijanie wiedzy z zarządzania międzykulturowego jest koniecznym elementem budowy kompetencji kulturowych niezbędnych we współpracy z obcokrajowcami na gruncie zawodowym i osobistym. Publikacja przedstawia: typowe problemy w interakcjach międzykulturowych i sposoby ich rozwiązywania, zarządzanie wiedzą, projektami i etykę w podmiotach wielokulturowych, studia przypadków z zestawem pytań do wykorzystania jako materiał dydaktyczny. To także ciekawa publikacja dla osób szukających praktyki, stażu czy pracy w międzynarodowych firmach.

 
 

 Przedsiębiorczość. Źródła i uwarunkowania psychologiczne/ redakcja naukowa Zofia Ratajczak, Difin

Praca jest zbiorem artykułów na temat psychologicznych problemów przedsiębiorczości. Ich autorzy przedstawiają wyniki badań dotyczących różnych aspektów aktywności człowieka, ukierunkowanej na osiąganie ambitnych celów przynoszących korzyści materialne. Są tu rozważania o zachowaniu się ludzi  znajdujących się w różnych sytuacjach: zarówno dobrobytu, jak i w sytuacjach kryzysowych; tak w odniesieniu do sytuacji gospodarczych, jak i różnych sytuacji życiowych. Przedsiębiorczość jest tu rozpatrywana jako zjawisko wielowymiarowe i różnorakie podejście było jednym z celów tej publikacji.