Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki Konkurs Jubileuszowy Eurostudenta!

Przy okazji urodzin zwykle dostaje się prezenty, a Eurostudent je… rozdaje! Weź udział w naszym jubileuszowym konkursie, by wygrać jedną z atrakcyjnych nagród.

Jak wziąć udział w zabawie?
1. Polub nasz profil Eurostudent Magazyn Akademicki na Facebooku.
2. W komentarzu pod postem konkursowym napisz, jaki był najbardziej zaskakujący prezent urodzinowy, jaki dostałaś/dostałeś.
3. Udostępnij post konkursowy swoim znajomym.

 

Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz
Helen Tupper, Sarah Ellis
Wydawnictwo Znak Żyjemy w świecie, w którym częste i płynne zmienianie ról, branż czy lokalizacji staje się normą. Ta nowa rzeczywistość
może być stresująca i przytłaczająca, ale jeśli wiesz, jak się w niej poruszać, okazuje się pełna możliwości, wolności i sensu. Bez względu na to, na jakim etapie swojej drogi zawodowej jesteś, dzięki temu poradnikowi rozpoznasz swoje mocne strony, zdefiniujesz wartości, które cię motywują, zyskasz pewność siebie, zbudujesz lepsze sieci kontaktów i dowiesz się, jak wykorzystać swoje możliwości. Praca marzeń. Stwórz karierę, którą pokochasz to karierowe antidotum na bolączki każdego, kto się zastanawia, dlaczego aktualna praca nie daje mu szczęścia, oraz wszystkich, którzy chcą olać wyścig szczurów i zaprojektować swoją przyszłość, lecz nie wiedzą, od czego zacząć. Nadaj kierunek swojemu rozwojowi zawodowemu i odkryj pełnię swojego potencjału. Weź długopis w dłoń i DOSŁOWNIE zaprojektuj karierę swoich marzeń!

 

 

 

30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni.
Wydanie II
Edyta Zając
Wydawnictwo Sensus
Życie jest nieustanną zmianą. Rodzimy się maleńcy i bezbronni, rośniemy, zdobywamy nowe umiejętności, dojrzewamy, podejmujemy poważne obowiązki, starzejemy się. Świat wokół nas też nie trwa nieruchomy. To naturalne – w życiu nic nie jest stałe i nic nie jest wieczne. Niby to wiesz, ale czy czasem nie masz niepokojącego wrażenia, że owszem, ktoś stoi w miejscu? Ściślej Ty. Czasy się zmieniają, ludzie się rozwijają, a Ty… wciąż powtarzasz te same, mało efektywne schematy zachowań? Najwyższa pora to zmienić! Książkę Edyty Zając potraktuj jak osobisty przewodnik na najbliższe 30 dni i… zmień się. Zacznij od wyrzucania. Temu poświęć pierwszy tydzień. Potem przejdź do próbowania nowych rzeczy. To będzie Twój kolejny, siedmiodniowy krok ku zmianie. W następnym tygodniu spróbuj perfekcyjnego stylu życia. Wreszcie – przygotuj się do funkcjonowania według planu i w sposób zorganizowany (tak, to działa!). A na koniec naucz się adaptować do niespodziewanych zmian i oczekuj kolejnych!

 

Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi
Jeremy DeSilva
Wydawnictwo FILIA
Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie. Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach? I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić? W Pierwszych krokach paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi – od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych takich jak współczucie, empatia czy altruizm. DeSilva zaprasza nas na fantastyczną wycieczkę po historii, anatomii i ewolucji. To niezwykła opowieść o tym, jak szczególny sposób poruszania się pomógł nam stać się jednym z najwspanialszych, najniebezpieczniejszych i najbardziej fascynujących gatunków na Ziemi – Agustín Fuentes, profesor antropologii na Uniwersytecie Princeton.
Ciekawostki, które znajdziesz w książce
– W ciągu swojego życia pełnosprawna osoba stawia średnio około 150 milionów kroków – wystarczająco dużo, aby trzykrotnie okrążyć
Ziemię wzdłuż równika.
– Nasz mózg stanowi zaledwie 2% całkowitej wagi ciała, ale zużywa 20% całej asymilowanej energii. Oznacza to, że co 50 oddech i co 5 kęs jedzenia
jest przeznaczony dla głodnych komórek nerwowych.
– Kiedy człowiek przemierza 1,5 kilometra, spala około 50 kalorii. Zużytą na ruch energię można odzyskać, pokonując ten sam odcinek z garścią rodzynków w dłoni. Chodzenie na dwóch nogach w taki sposób, w jaki my to robimy, jest wyjątkowo wydajną energetycznie metodą przenoszenia się z miejsca na miejsce.

 

Nie daj sobie spieprzyć życia.
Sposoby na toksycznych ludzi
Jarosław Gibas
Wydawnictwo Sensus
Książka stanowi podręcznik antytoksycznej samoobrony. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę o tym, czym są toksyczne zachowania, jak je rozpoznać oraz jak się przed nimi bronić i zabezpieczyć. Dowiesz się, jak postępować i na co zwracać uwagę w kontakcie z osobą, której zachowanie odbierasz jako toksyczne, jak również wówczas, kiedy – już po takiej interakcji – chcesz się pozbyć negatywnej energii. Książka ma nie tylko wyposażać w wiedzę i umiejętności rozpoznawania oraz radzenia sobie w toksycznych interakcjach. Ma być także powodem do autorefleksji – jeśli odkryjemy, że sami zachowujemy się toksycznie, mamy znakomitą okazja, by dokonać na tym polu zmiany!

 

 

 

PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych,
które wpływają na Twoje życie
Kamil Zieliński
Wydawnictwo Sensus
Ta wyjątkowa pozycja opisuje 50 efektów psychospołecznego postępowania człowieka – efektów, które pojawiają się u Ciebie, u mnie, u naszych znajomych, nauczycieli czy pracodawców. Słowem, u każdego, kto nie tylko myśli, ale przede wszystkim czuje. Ich poznanie pomoże zrozumieć zarówno samego siebie, jak i ludzi z naszego otoczenia. Każdy rozdział tej książki opisuje osobny efekt. Krótki wstęp ma Ci ułatwić doświadczenie opisywanego zjawiska i/lub skłonić do refleksji na jego temat. Potem przechodzimy do wiedzy. Tu dostaniesz klarowną definicję zjawiska i sprawdzoną
teorię evidencebased. Dzięki części praktycznej dowiesz się, jak dane zjawisko może wpływać na Twoje życie i co możesz z tym fantem zrobić.

 

 

Gutenberg
Katarzyna Cioch,
Wojciech Wiśniewski
Wydawnictwo Granna
„Gutenberg” to gra planszowa dla od jednego do czterech graczy, w której wcielicie się w pionierów drukarstwa w XV wieku. Poprzez realizację zamówień będziecie budowali swoje bogactwo i sławę, a usprawniając zakłady drukarskie i pozyskując wsparcie mecenasów, będziecie rozwijali swoje zdolności produkcyjne. Rywalizację zwycięży drukarz szczycący się największym uznaniem.

 

 

Unikat
Bernhard Weber, Richard Polle
Wydawnictwo Granna
Wciągająca gra logiczna. Wygrywa ten, kto jest najbardziej spostrzegawczy, umie przewidzieć ruchy przeciwnika i mądrze podejmuje decyzje. Podczas rozgrywki zawodnicy kolejno wykładają swoje kartoniki, tak aby różniły się tylko jedną z czterech cech: kształtem lub wielkością figury oraz jej kolorem lub kolorem tła. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich posiadanych kartoników. Gra kształci spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

 

 

Drogi do Rzymu
Matthieu Podevin
Wydawnictwo Granna
Szybka gra o prostych zasadach. Gracze wcielają się w najbogatsze rodziny starożytnego Rzymu, starając się zdobyć przychylność cesarza i tworząc sieć dróg łączących Wieczne Miasto z resztą świata! W każdej turze gracze umieszczają odcinki dróg na mapie – zaczynając od Rzymu w kierunku innych miast imperium. Zdobywają punkty za każdym razem, gdy zbudują nową drogę – im dłuższy odcinek, tym więcej punktów otrzymają. Jeśli droga powrotna do Rzymu obejmuje odcinek umieszczony przez innego gracza, on również otrzymuje punkty. Zmuszanie innych graczy do korzystania z własnych dróg jest jednym ze sposobów na wygraną, ale nie jedynym.

 

 

Trio
Susanne Galonska
Wydawnictwo Granna
Trzymająca w napięciu gra logiczna dla dzieci i dorosłych. Do jej popularności przyczyniły się proste reguły i angażująca rozgrywka. Podczas zmagań gracze mają za zadanie przestawiać jeden z pionków na planszy w taki sposób, by stworzyć ustawienie wskazane na jednej z kart. Zwycięży osoba, która zdobędzie ich najwięcej.

 

 

Fiesta Mexicana
Christian Fiore, Knut Happel
Wydawnictwo Granna
Sabrina i Pedro organizują wielką rodzinną uroczystość na cześć zmarłych, a Ty zamierzasz im pomóc. Zaproszono wielu gości, a menu jest niezwykle obfite. Czas zakasać rękawy – niech ta uczta zakończy się sukcesem! W trakcie gry opiekujesz się jednym ze stołów. By wygrać, musisz zaprezentować jak najwięcej dań, w możliwie jak najatrakcyjniejszy sposób. W trakcie gry licytujesz dania opuszczające kuchnię i wygrywasz je dla swojego stołu. Jest jeden haczyk: liczby na Twoim stole wskazują nie tylko wartości, którymi możesz licytować, ale także określają miejsce na dania. Przebito Twoją najwyższą ofertę? Obróć planszę o 90 stopni i zacznij działać na nowo!