Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki konkurs, Milordzie – sprawdź czy zdobyłeś nagrodę?

Świętuj z nami 20 lat magazynu „Eurostudent” i weź udział w Jubileuszowym Konkursie!

Do wygrania 60 atrakcyjnych nagród:

NAGRODY ufundowane przez Wytwórnię płytową S. P. Records

T.Love Alternative (CD i DVD). Wydawnictwo T. Love Alternative – „19822015” – stary skład T. Love, który sporadycznie grywał ze sobą od końca lat 90-tych, wyrusza tej jesieni w pożegnalną mini trasę i kończy swoją działalność. To jednak nie oznacza oczywiście końca obecnego składu T. Love. Dwa projekty na CD i DVD zawierają rejestrację zeszłorocznego koncertu grupy na Cieszanów Rock Festiwal, materiały archiwalne i dwa nagrane w lipcu br. nowe utwory studyjne.

Kazik. Knż – Na żywo ale w studio. Skład utworów. Na stronie A: 1. Celina 2.Spalam się 3. Artyści 4. Kalifornia ponad wszystko 5. Piosenka trepa. Strona B: 6. 100000000 7. Raz pierwszy 8. Biały Gibson 9. Nie ma litości 10. Spalaj się. Strona C: 11. Tak się robi historię 12. Mama prosiła 13. 300000000 14. Świadomość 15. Odpad atomowy. Strona D: 16. I ty zostaniesz Indianinem 17. Pieśń solidarności bluesmanów/wspomnienie sekretarki.

Kazik & Kwartet ProForma. Utwory na płycie: 1. Notoryczna narzeczona 2. Rybi puzon 3. Oddalenie 4. Sztos 5. Pieśń o kanonierach 6. Przesłuchiwałem całą noc 7. Czekając na wczoraj 8. Deszczowe psy 9. Komandor Tarkin 10. Do U Remember? 11. Mariola 12. Piwko 13. Pochód świętych 14. Oblężenie 15. Biały Dwór 16. Gdybym wiedział to co wiem 17. Latający Holender 18. A gdy będę umierał
19. Samotni ludzie. CD2: 1. Kalifat 2. Prawo jazdy 3. Маљчики 4. Gorzki płacz 5. Modlitwa o wschodzie słońca.

Maciek Maleńczuk i Pudelsi „Psychopop”. Płyta, oryginalnie wydana w 1999 roku nakładem S.P. Records, zawiera takie hity jak „Samba mamba”, „Szuwary” czy „Jestem Sam”. Utwory na płytę zostały stworzone przez cały zespół, który w tamtym okresie tworzyli: Andrzej "Pudel" Bieniasz (gitara, harmonijka ustna), Maciek Maleńczuk (śpiew, gitara akustyczna), Olaf Deriglasoff (gitara basowa, gitara akustyczna), Artur Hajdasz (perkusja). Dodatkowo na basie zagrała Małgorzata "Tekla" Tekiel, a gościnnie na organach udzielił się Sławomir Janowski.  W związku z ogromną popularnością płyty i ciągłymi zapytaniami fanów o możliwość jej zakupienia, wytwórnia S.P. Records, postanowiła wznowić wydanie albumu.

Oberschlesien. Spis utworów: 1. Ajza 2. Samotny 3. Fojerman 4. Niechciane dzieci 5. Orzeł 6. Krzyż 7. Boży gniew 8. To nie sen 9. Strach 10. Król Olch 11. Ślonski Pieron 12. Bonus track- To nie sen (wersja radiowa).

NAGRODY ufundowane przez Wydawnictwo Edgard:

 Gamebook

Angielski Gamebook z ćwiczeniami Near Death Experience to niekonwencjonalny kurs językowy, z którym mimochodem uczysz się języka. Gra fabularna, w której decydujesz o losach bohaterów, pochłonie cię bez reszty! Korzystaj z książki wielokrotnie i poznaj wszystkie zakończenia historii. Zasady gramatyczne i słownictwo przyswoisz w naturalny sposób podczas czytania opowieści i rozwiązywania pomocniczych ćwiczeń.


A good neighbour Kryminał z samouczkiem

Samouczek z kryminałem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych rozpoczynających naukę lub podejmujących ją po przerwie. Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo (Real English) oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu.

Książce towarzyszy audiobook z tekstem opowiadania zinterpretowanym przez profesjonalnego lektora – Brytyjczyka oraz nagrania słówek, które poznajesz z samouczkiem. Słuchając płyty, doskonalisz rozumienie ze słuchu i uczysz się prawidłowej wymowy. Co więcej, jeśli wolisz czytać na tablecie lub czytniku, przy zakupie otrzymujesz GRATIS także możliwość pobrania części fabularnej książki w wersji e-book!


Angielski Kryminał Tomorrow never knows

"Tomorrow never knows" to wyjątkowy audiobook łączący powieść kryminalną z nauką języka angielskiego ze słuchu. Z książką poznajesz współczesne angielskie słownictwo, a dzięki nagraniom profesjonalnego lektora ćwiczysz rozumienie ze słuchu i uczysz się poprawnej wymowy. Dodatkowo książkę uzupełniono licznymi ćwiczeniami wraz z kluczem odpowiedzi oraz praktycznym słowniczkiem. Audiobook przeznaczony jest dla osób posługujących się językiem angielskim na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (poziom A2-B1).


Niemiecki Kryminał Flirts audio

"Flirts" to wyjątkowy audiobook łączący powieść kryminalną z nauką języka niemieckiego ze słuchu. Z książką poznajesz współczesne niemieckie słownictwo, a dzięki nagraniom profesjonalnego lektora ćwiczysz rozumienie ze słuchu i uczysz się poprawnej wymowy. Dodatkowo książkę uzupełniono licznymi ćwiczeniami wraz z kluczem odpowiedzi oraz praktycznym słowniczkiem. Audiobook przeznaczony jest dla osób posługujących się językiem niemieckim na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (poziom A2-B1)


Business English Najważniejsze zwroty

Business English Najważniejsze zwroty to repetytorium leksykalne prezentujące angielskie wyrażenia i kolokacje niezbędne w biznesie w i pracy. Książka zawiera 20 podzielonych tematycznie rozdziałów, ponad 80 ćwiczeń utrwalających słownictwo, przykłady wskazujące konteksty użycia wyrażeń, test podsumowujący oraz klucz odpowiedzi. Podręcznik pomaga utrwalić znajomość blisko 1200 zwrotów niezbędnych do swobodnego porozumiewania się w świecie biznesu.

Hiszpański Fiszki Plus  1000 słów

Fiszki Plus to kompleksowy system nauki – poznasz z nim ponad 1000 najważniejszych słów, a także wzory odmian, formy nieregularne oraz poprawna wymowę.

Przykładowe zdania do KAŻDEGO słówka to gotowe wzorce komunikacyjne, dzięki którym przećwiczysz ich użycie w kontekście.

System Fiszki Plus pozwoli Ci szybko opanować podstawy i umożliwi swobodne porozumiewanie się w języku hiszpańskim.

Automotywacja

Dowiedz się, skąd się bierze kryzys i na czym polega proces przechodzenia przez zmiany. Naucz się wykorzystywać siłę nagród oraz zarządzać trudnością zdań. Przekonaj się, że możesz aktywnie radzić sobie z przeciwnościami, traktując je jako wyzwanie, a nie problem.

Z poradnikiem:
– odkryjesz źródła swojej siły wewnętrznej
– ocenisz poziom automotywacji oraz gotowość na zmiany
– dowiesz się, jak radzić sobie z przeszkodami, by osiągnąć zamierzone cele
– osiągniesz przepływ (flow), który pomoże ci skoncentrować się na zadaniu i odczuwać przyjemność z wykonywania danej czynności

Skuteczny menedżer

Znajomość najważniejszych praw psychologii pomoże ci zrozumieć, jak wpływać na pracowników i ich motywować. Poznasz sprawdzone zasady działania w typowych sytuacjach: od zatrudniania pracownika, przez budowanie zespołu i kontrolę nad jego działaniem, aż po zwalnianie podwładnego. Dowiesz się, jak utrzymywać kreatywność w zespole, udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej i odpowiednio delegować działania. W książce znajdziesz pytania nurtujące najbardziej wnikliwych menedżerów – oraz konkretne odpowiedzi i wskazówki eksperta.

Trening kreatywności

Jak stać się bardziej twórczym?
– Obudź w sobie ciekawość świata
– Stawiaj sobie ciekawe pytania, np. Jak pogłaskać po głowie żyrafę?
– Myśl nieszablonowo – przestań kurczowo trzymać się norm i zasad
– Eksploruj, kojarz, przekształcaj, zmieniaj
– Odpuść sobie krytykę własnych pomysłów
– Twórz z radości samego tworzenia – nie oczekuj nagrody

Przeczytaj ten poradnik i zacznij od prostych ćwiczeń w codziennych sytuacjach! Nie czekaj, aż genialny pomysł sam wpadnie ci do głowy! Kreatywność nie jest wrodzonym talentem, który samoistnie się przebudzi. Twórcze myślenie to ciężka praca, otwarty umysł, ciekawość i uważność. Zacznij widzieć świat w innym wymiarze, a wymyślenie bajki dla dziecka, kreatywne rozwiązanie problemu w pracy, a nawet pomysł na życie przyjdą z nieoczekiwaną łatwością.

Koncentracja

Książka jest skierowana do młodzieży i dorosłych, którzy mają problemy z utrzymywaniem skupienia, oraz rodziców dzieci, które nie potrafią skoncentrować się na wykonywanych zadaniach. Z poradnika mogą korzystać również nauczyciele i pedagodzy szukający skutecznych narzędzi terapeutycznych. Ponad 170 ćwiczeń zawartych w książce oraz na płycie CD to solidny trening koncentracji, który kształtuje refleks i spostrzegawczość, rozwija pamięć, doskonali umiejętność selekcjonowania informacji, poszerza pole widzenia oraz wspiera relaksację.


Szybkie czytanie

Poradnik łączy teorię z zestawem ponad 90 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym sprawnie opanujesz umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dowiesz się, na czym polega proces czytania, uświadomisz sobie, jakie błędy najczęściej popełniasz, oraz przekonasz się, że szybkie czytanie ułatwia selekcję informacji, pozytywnie wpływa na proces uczenia się, a także poprawia pamięć i koncentrację. Ćwicz codziennie i zwiększ szybkość czytania ze 150 do nawet 2000 słów na minutę!

Techniki zapamiętywania

To wyjątkowy poradnik napisany przez trenerów i sportowców pamięci, odnoszących sukcesy na mistrzostwach w kraju i za granicą. Opisuje poszczególne mnemotechniki oraz prezentuje na wielu przykładach, jak wykorzystać je w praktyce. Pokazuje, jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność oraz jak twórczo używać ich w procesie zapamiętywania. Daje narzędzia umożliwiające każdemu stworzenie własnego systemu pamięciowego. Trenuj z mistrzami pamięci i dowiedz się, ile korzyści przyniesie ci poznanie ich technik zapamiętywania!

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo PWN


Słownik dobrego stylu, czyli wyrazy które się lubią

Słownik obejmuje około 5 000 haseł, w większości rzeczowników, i wymienia ich typowe połączenia z innymi wyrazami (w sumie 70 000 połączeń). Uwzględnione w słowniku związki wyrazowe są zrozumiałe dla odbiorców, ale dla nadawców mogą być nieoczywiste i często są przedmiotem wątpliwości, a nawet błędów. Słownik odpowiada na takie pytania, jak: co robi parlament? (powołuje kogoś, przyjmuje uchwałę, uchwala coś, zatwierdza), co można zrobić z paszportem? (dostać, otrzymać, uzyskać, wyrobić sobie) oraz jaka może być pamięć? (dobra, doskonała, fenomenalna, fotograficzna, nadzwyczajna, niezwykła, świetna, znakomita albo krótka, słaba, zawodna).

Poprawnie po polsku

Poradnik wyjaśnia wiele wątpliwości językowych, czyni zrozumiałymi wyrazy trudne i rzadko spotykane, odkrywa tajemnice pochodzenia wielu wyrazów, objaśnia zawiłości pisowni oraz interpunkcji.
Książka zawiera:
•    około 1000 najciekawszych i najczęściej zadawanych pytań wybranych z zasobów internetowej Poradni Językowej PWN, podzielonych na 13 tematycznych rozdziałów, takich jak np. Pisownia, Odmiana, Wymowa, Interpunkcja i Etymologia;
•    ciekawe i wnikliwe odpowiedzi językoznawców z największych ośrodków naukowych;
•    wiele informacji, których próżno by szukać w ogólnie dostępnych słownikach i poradnikach.

Bogactwo informacji, staranny wybór najciekawszych pytań i odpowiedzi oraz przejrzysty układ sprawiają, że poradnik może być nie tylko bardzo pomocny w codziennym obcowaniu z językiem, ale też miłą lekturą do poduszki.

Polszczyzna na co dzień

Poradnik dla osób, które chcą wiedzieć nie tylko, jak mówić i pisać poprawnie, ale jak w ogóle mówić czy pisać w określonych sytuacjach, aby osiągnąć cel wypowiedzi, np. skutecznie kogoś przekonać do czegoś.
Książkę polecamy wszystkim, którzy występują publicznie w jakiejkolwiek formie – np. prowadząc zebranie, przedstawiając prezentację, przygotowując pracę magisterską, ogłoszenie do prasy, zaproszenie na ślub lub wizytówkę – muszą dbać o kształt językowy swoich wypowiedzi. Szczególnie przydatna będzie dziennikarzom i politykom, redaktorom i korektorom, webmasterom i copywriterom, a także nauczycielom, maturzystom i studentom.
W kolejnych rozdziałach omówione zostały różne aspekty komunikacji językowej i konstruowania wypowiedzi, w tym także dłuższych tekstów. Wiele uwagi poświęcono komunikacji internetowej. Książka zawiera obszerny wzornik tekstów użytkowych z gotowymi przykładami do wykorzystania.

Difficult Words In Polish-English Translation

Książka stanowi alfabetycznie ułożony zbiór polskich słów i zwrotów, sprawiających trudności w tłumaczeniu na język angielski. To swego rodzaju słowniczek przedstawiający specyfikę użycia danego wyrazu lub zwrotu oraz zestaw proponowanych odpowiedników angielskich, na ogół użytych w zdaniach. Czytelnik znajdzie tu wiele wyjaśnień z dziedziny gramatyki porównawczej oraz łączliwości wyrazów.
Autorka umiejętnie dobrała słownictwo i przykłady. Wskazała pułapki, w które wpaść może mało doświadczony tłumacz, wynikające z istnienia w obu językach wyrazów myląco do siebie podobnych. Uwzględniła też różnorakie niuanse językowe i kulturowe. Zalety książki docenią zarówno uczący się języka angielskiego na poziomie średnim i zaawansowanym, jak i tłumacze z języka polskiego na angielski.

Co malować?

Filozoficzna rozprawa o malarstwie autorstwa jednego z najbardziej znanych francuskich filozofów zeszłego stulecia, Jean-François’a Lyotarda – twórcy pojęcia „postmodernizm”. Lyotard przechodził od rozwijania koncepcji postmodernizmu w kulturze i filozofii do zainteresowania sztuką i estetyką.
Książka jest poświęcona twórczości 3 artystów: grafika i kolorysty Valerio Adamiego, konceptualnego metafizyka Husaku Arakowy oraz „pragmatysty tego, co niewidzialne”, Daniela Burena. Wszystkim trzem protagonistom tej książki wspólne jest to, że zainteresowania sztuką nie pojmują jako prostego wyznaczania ramy odniesienia, lecz raczej jako łączenie niuansów, kolorów, tonów, jako wizualność, która jest jedynie przywoływana przez to, co widzialne i która prowokuje istotny dla doświadczenia estetycznego niepokój. Lyotard pyta – co malować? – i odpowiada: nie „świat”, lecz sam akt malowania.
Jedna z najważniejszych filozoficznych rozpraw o istocie malarstwa, napisana wyjątkowym, poetyckim stylem, wykraczająca poza wszelkie szablonowe koncepcje tego, czym jest dzieło sztuki i sam akt malowania.

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Znak

Bajki, które zdarzyły się naprawdę, Anna Moczulska

Anna Moczulska opisuje historie kobiet, w których życiu bajkowe scenariusze wydarzyły się naprawdę. Niektóre z nich, niczym Śnieżki, musiały stawić czoła Złym Macochom. Losy innych, jak u Kopciuszka, odmieniły się nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. A jeszcze inne, niby Śpiące Królewny, późno obudziły się do życia i królowania. Zdaniem autorki najciekawsze w historii kobiet są zagadki i tajemnice. W swojej książce stara się rozwikłać wiele z nich, docierając do nieznanych i zaskakujących faktów z życia bohaterek.

Łzy księżniczki, Jean Sasson

Opowieść saudyjskiej księżniczki o świecie, w którym wolnością cieszą się tylko mężczyźni i pustynny wiatr.

Ta książka to wstrząsające historie z życia samej Sultany i jej znajomych kobiet: Fatimy, której mąż chce odebrać dzieci, Szady, oskarżonej o czary, Farii, młodej Saudyjki poddanej obrzezaniu, a także Dalal i Amal, dziewczynek nękanych i zabitych przez własnych ojców.

Łzy księżniczki to nowa książka napisana przez amerykańską dziennikarkę i jednocześnie przyjaciółkę Sultany, Jean Sasson. Za ujawnienie ciemnych sekretów najbogatszego królestwa świata grożono jej arabskim więzieniem.

Prokurator

Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z dziennikarką Polityki, Joanną Podgórską, opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli. Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u. W środku nocy jeździła na miejsca zbrodni, przesłuchiwała morderców, oglądała ciała ofiar. Wielokrotnie jej grożono, zastraszano. Niemal wszystkie sprawy, w których oskarżała, zakończyły się wyrokiem skazującym.

Cudowny Lek, Thomas Goetz

Opowieść o wielkim przełomie w medycynie i walce z najgroźniejszą chorobą świata. Poszukiwaniom leku od lat towarzyszył wyścig między dwoma największymi naukowcami tamtych czasów. Robert Koch i Ludwik Pasteur, Niemiec i Francuz, skromny doktor z prowincji i zamożny badacz. Ich starciu przyglądał się inny lekarz – Arthur Conan Doyle, przyszły autor legendarnych powieści o Sherlocku Holmesie, który rozpaczliwie liczył na ocalenie życia swojej ciężko chorej żony.

Książka Thomasa Goetza to opowieść o wielkiej XIX-wiecznej rewolucji, dzięki której medycyna, dotychczas prymitywna, oparta w dużej mierze na zabobonach i półprawdach, zmieniła się w prawdziwą naukę.

Obietnica Łucji, Dorota Gąsiorowska

Obietnica Łucji to wzruszająca opowieść o nadziei i prawdzie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami. Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju – uroczego miasteczka ze starym zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki.

Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę. A może to wcale nie są zbiegi okoliczności?

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Literackie

Jak się uczyć, Benedict Carem

Uczymy się przez całe życie, jednak czy skutecznie? Każdy zna pilnych uczniów, spędzających wiele godzin nad książkami, ale czy to rzeczywiście najlepszy sposób, żeby dobrze zdać testy i egzaminy? Czy sprawdzanie wiadomości na Facebooku w trakcie nauki jest faktycznie takie złe? Czy ciche miejsce i koncentracja są takie istotne? I czy nauka do egzaminów naprawdę nie może być fascynującą przygodą? Benedict Carey odpowie na ważne pytania, dlaczego jedni uczą się szybciej od innych i doradzi, jak skuteczniej wykorzystywać nasze zdolności. Okazuje się, bowiem, że czasem wystarczy niewielka zmiana w naszych przyzwyczajeniach, aby osiągnąć sukces. To książka o tym, jak się uczyć naprawdę skutecznie i efektywnie.

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Grana

Gry Trio i Unikat

Gra ćwiczy spostrzegawczość i refleks, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Proste reguły! Gracz ma za zadanie ułożyć na planszy układ z karty przy pomocy pionka. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej kart!

Nagrody ufundowane przez SuperMemo World

SmartFiszki 1000 angielskich słów

Fiszki do nauki podstawowych słówek angielskich ze zdjęciami, nagraniami i kursem online.
•    1000 kolorowych SMARTfiszek ze zdjęciami
•    nagrania wszystkich słówek i zdań przykładowych
•    kod do kursu 25 000 słów angielskich w serwisie supermemo.net – 6 miesięcy nauki online gratis
•    audiokurs w formie plików MP3 do nauki ze słuchu
•    praktyczne przekładki oraz kalendarz powtórek wraz z instrukcją
•    SMARTfiszki uczą słówek na poziomie A1 według skali Rady Europy.

SmartFiszki 1000 francuskich słów

Fiszki do nauki podstawowych słówek francuskich ze zdjęciami, nagraniami i kursem online
•    1000 kolorowych SMARTfiszek ze zdjęciami
•    nagrania wszystkich słówek i zdań przykładowych
•    kod do kursu 25 000 słów francuskich w serwisie supermemo.net – 6 miesięcy nauki online gratis
•    audiokurs w formie plików MP3 do nauki ze słuchu
•    praktyczne przekładki oraz kalendarz powtórek wraz z instrukcją
•    SMARTfiszki uczą słówek na poziomie A1 według skali Rady Europy.

A także:
Star Wars. Encyklopedia postaci oraz Star Wars Rycerze starej republiki – Egmont
Getting Thinks Done, Dawid Allen; Kariera pod kontrolą Beata Rzepka; Kim chcesz być?, Paweł Gnatek; Sukces tu i teraz Brian Tracy; Tajniki sukcesu, Taylor, Klingler; Pozytywne nastawienie, Marshall Goldsmith; Nie tłumacz się, działaj, Żyj w pełni, Kevin Hogan – One Press Wodna logika, Edward de Bono – Sensu, Kreatywna praca dyplomowa – Septem, Bieganie – Samosedno, Gdy rozpęta się piekło, Cody Lundin, Ślady tygrysa, Bear Grylls – Pascal
 

Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie. Wygrywa co 10. e-mail, do wyczerpania nagród.

Konkurs trwa do 30 listopada.

LISTA ZWYCIĘZCÓW


Agnieszka M. Białystok

Monika G. Warszawa

Katarzyna G. Pisary

Katarzyna O. Szczecin

Agnieszka B. Toruń.

Anna L. Gromiec

Karolina M. Kielce

Bogdan M. Płock

Klaudia Sz. Kaczyce

Lidia P. Dzierzążnia

Magdalena D. Głogoczów

Wiktoria Cz. Kolsko

Janina Z. Rawa Mazowiecka

Marcin N. Kraków

Joanna M. Oświęcim

Joanna B. Kraków

Joanna Ż. Milanówek

Agata J. Leszno

Wojciech G. Chełmno

Jakub R. Kwidzyn

Zbigniew W. Jaworzno

Magdalena Z. Kampinos

Joanna M. Lublin

Sandra N. Siemianowice Śląskie

Ireneusz D. Bytom

Piotr O. Warszawa

Paulina O. Toruń

Anna M. Starogard Gdański

Zuzanna S. Zielona Góra

Marta R. Wrocław

Małgorzata Z. Łomianki

Małgorzata P. Katowice (Ligota)

Małgorzata F. Sieradz

Michał L. Kraków

Karolina W. Warszawa

Karolina G. Wrocław

Karolina A. Pabianice

Joanna S. Darłowo

Hanna S. Ożarów Mazowiecki

Grzegorz M. Gliwice

Michał S. Wrocław

Barbara K. Pełczyce

Nagrody zostaną wysłane pocztą.