Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Wielki konkurs walentynkowy!

Nagrody czekają!

Do wygrania ciekawe książki.
 
Kobieta w lustrze
Eric-Emmanuel Schmitt (Znak)

Eric-Emmanuel Schmitt, zdobywca nagrody literackiej Goncourtów 2010, zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez czas i historię, by przedstawić losy fascynujących kobiet. W swej najnowszej powieści z wrażliwością filozofa i pasją wytrawnego detektywa zgłębia tajemnice kobiecej duszy. W tytułowym lustrze może się przejrzeć każda z nas. Poprzez zaprezentowanie losów swoich bohaterek pokazuje, że życie to coś więcej, niż rola do odegrania, niż religia i konwenanse, i więcej niż mąż i dziecko czy pieniądze i sława. Te trzy kobiety: gwiazdę filmową, mistyczkę i arystokratkę zafascynowaną psychoanalizą, łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne. 21-23 lutego 2012 roku Eric-Emmanuel Schmitt odwiedzi Polskę. W czasie wizyty spotka się z czytelnikami z DKK (Dyskusyjne Kluby Książkowe). Szczegóły jego wizyty już wkrótce będą dostępne na stronie internetowej www.znak.com.pl. (gmj)

 
Spadkobiercy
Kaui Hart Hemmings (Znak)

„Spadkobiercy” to film, który został nominowany do Oscara w kilku kategoriach: będzie walczył o nagrodę dla najlepszego filmu, najlepszego aktora (George Clooney), najlepszego reżysera (Alexander Payne) i najlepszy scenariusz adaptowany. Taki tytuł nosi powieść Kaui Hart Hemmings, która ukazała się nakładem Znaku (na jej podstawie powstał film). To burzliwa historia rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, Matt musi nagle zająć się wychowaniem córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scottie planuje pójść w ślady starszej siostry. Poza tym znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta. To zaskakująca opowieść, w której problemy rodzinne rozgrywają się na tle, nieprzystającej do sytuacji, rajskiej scenerii Hawajów. Pochodząca z Hawajów autorka „Spadkobiercami” podbiła serca krytyki i czytelników. (gmj)

 
Życie po mężczyźnie
Hanna Samson (Znak)

„Życie po mężczyźnie” to portret kobiety świadomej, która nic już nie musi, a która przez lata zmagała się najpierw z matką, potem z mężami, wikłała się w trudne relacje i walczyła o siebie. W swojej najbardziej dojrzałej i uniwersalnej powieści Hanna Samson podejmuje także literacką grę z rzeczywistością: pisze książkę w książce, której wiodącym motywem jest zbrodnia doskonała. To powieść przejmująca, dotkliwie prawdziwa, ale jednocześnie podszyta humorem i ironią. Autorka Hanna Samson zadebiutowała w 1996 roku powieścią „Zimno mi, mamo”. Następnie opublikowała m.in.: „Miłość. Reaktywacja” (2004), „Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu” (2005), „Flesz. Zbiorowy akt podświadomości” (2009). (gmj)

 

Coco Chanel. Życie intymne

Lisa Chaney (Znak)

Lisa Chaney, autorka książki „Coco Chanel. Życie intymne”, dotarła do niepublikowanych wcześniej pamiętników i listów miłosnych Chanel. Dzięki temu mogła pokazać dotychczas nieznany i niedostępny świat projektantki. Zakazana miłość, narkotyki i sekrety artystycznej bohemy – to wszystko znajduje się w tej po wieści. On był szarmancki i uwodzicielski. Ona, choć miała wątpliwości, czy powinna zadawać się z Niemcem, nie potrafiła się mu oprzeć. Trwała wojna. Coco Chanel i baron von Dincklage zostali kochankami. Ich romans był na językach całego Paryża. Czy słusznie oskarżono ją o kolaborację? Czy świadomie związała się z niemieckim szpiegiem? Kim byli jej adoratorzy i jakimi uczuciami obdarzała bliskie jej kobiety? To tylko przedsmak tajemnicy Coco Chanel. (gmj)

 

Odsłony, czyli rozmowy matki z córką

Hanna Hamer, Magdalena Hamer (Oficyna Wydawnicza Impuls)


Motywem przewodnim tej książki jest sztuka dobrego porozumienia między najbliższymi. Autorki to matka i córka, skrajnie różne, choć czasem zaskakująco do siebie podobne w typie wrażliwości czy widzeniu świata. To spotkanie doświadczenia matki – psycholożki i córki – kulturoznawczyni oraz podpatrywanie wzorców kultury skłoniły do podjęcia takich tematów, jak: kontakt między matką a córką, miłość, konflikt, sukces, style życia, samotność, podróże, uświadamianie seksualne, kultura obnażania. To książka dla osób, które chcą przystanąć na chwilę, zamyślić się, a zarazem lubią wprowadzać zmiany i cieszyć się życiem. To inspiracja do coraz lepszego życia z ludźmi oraz odwagi do tworzenia świata, który sobie wymarzymy. (gmj)


Zestawy zawierające po 2 książki wygrywa co 10. osoba. Konkurs trwa do 29 lutego.