Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

R2-D2 – multimedialnym centrum rozrywki

Firma Nikko zaprezentowała na targach CES 2007 nietypowy system multimedialnej rozrywki, który został umieszczony w korpusie znanego z sagi Gwiezdne Wojny, astrodroida R2-D2.

Najnowsza zabawka firmy Nikko została zaprojektowana na podobieństwo elektronicznego bohatera firmu „Gwiezdne Wojny”, unowocześnionego jednak o kilka dodatkowych przydatnych funkcji. Droid R2-D2 nie tylko kręci głową i wydaje dźwięki, jak jego filmowy pierwowzór, ale posiada także stację dokującą do popularnego odtwarzacza multimedialnego iPod, możliwość zwiększenia pojemności pamięci za pomocą dodatkowej karty flash typu, moduł USB 2.0 oraz bezprzewodowy odbiornik radiowy. Ponad to ważną zaletą robota jest wbudowany odtwarzacz płyt DVD i Blu-ray oraz 80-calowy system wyświetlający obraz. W ofercie producenta jest także wersja robota z 32-calowym ekranem LCD emitującym obraz HD.

Uwspółcześniona wersja historycznego robota rodem z „Gwiezdnych wojen” będzie dostępna na rynku w cenie 2500 USD. Cena wysoka, ale fanatycy kultowego filmu z pewnością zainteresują się ofertą firmu Nikko.