Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI

Racibórz w woj. śląskim stanie się na trzy dni Mekką Polskich Podróżników.

Tutaj po raz szósty odbędzie się Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI.
 
„Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, dbając zarówno o bardzo silny skład gości pokazujących slajdy – naszymi gośćmi będą m.in. Katarzyna Mazurkiewicz, David Kaszlikowski i Dominik Bac, jak i o wyjątkowo dobrą część muzyczną – w roli gwiazd: Strachy na Lachy, Ratatam i Edi Sanchez Band” – opowiada Dawid Wacławczyk, prezes Stowarzyszenia Artystów i Podróżników „GRUPA ROSYNANT”, organizatora festiwalu.
 
Będzie można zaglądnąć w miejsca egzotyczne, w których dzieją się ciekawe rzeczy i wyjątkowe historie. Kapitan Anna Grebieniow opowie o przejazdem żaglowozem przez Pustynię Gobi, Dominik i Klaudia Bac przybliżą wyprawę do ostatnich dziko żyjących plemion indiańskich, a Bartek Piziak zda relację z sytuacji w Irackim Kurdystanie. David Kaszlikowski przedstawi mistrzowskie slajdowisko o swoich (teoretycznie) „niemożliwych wyprawach”, a Kasia Mazurkiewicz przeprowadzi nas przez szlak nad Gangesem – od jego źródeł, aż do ujścia w oceanie. Raciborzanin Janusz Mendyk pokaże slajdy z trekkingu wokół Everestu, a Robert Szyjanowski przybliży postać Benedykta Polaka – polskiego mnicha, który dotarł do krajów Dalekiego Wschodu o wiele szybciej niż Marco Polo. Arun Milcarz przedstawi tragikomiczną relację ze swojej ostatniej podróży do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, a Lena Świadek opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Korei Południowej. Znany i lubiany piechur – Kuba Terakowski opowie o swojej 7-letniej podróży przez 7 kontynentów…
 
Organizatorem „Wiatraków” jest Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, które wspierają: Śląski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Racibórz i Raciborskie Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy strategiczni:English School i Hotel Polonia w Raciborzu.
 
Impreza odbędzie się w Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu, przy ul. Londzina 38(koncert Edi Sanchez Band – na Przystanku Kulturalnym „Koniec Świata” przy ul. Karola Miarki 3a. Na wszystkie imprezy (poza blokiemszkolnym i koncertem SNL) – WSTĘP WOLNY.
 
Na festiwal podróżniczy do Raciborza warto wybrać się z przewodnikami turystycznymi wydanymi w ramach programu Polska Turystyczna.pl (patrona festiwalu) i poznać najciekawsze zakątki miasta i powiatu raciborskiego:
 
„Racibórz. Miasto na czasie” przewodnik wydany wspólnie z Urzędem Miasta Racibórz – przewodnik można pobrać bezpłatnie na telefon komórkowy na stronie: www.raciborz.pl/przewodnik
 
„Ziemia Raciborska.Oaza szlaków” przewodnik polsko-niemiecki wydany z inicjatywy Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
 
 
Pełny program Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI dostępny jest na stronie internetowej: www.wiatraki.rosynant.pl