Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rajd Studencki „Beskid Niski 2008”

Już 26 kwietnia rusza studencki rajd po Beskidach. W tym roku hasłem przewodnim jest „Przekraczamy granice”.

Rajd „Beskid Niski” to impreza dla ludzi, którzy lubią chodzić po górach z plecakiem, spać w namiocie lub stodole, gotować na ognisku. Już po raz 44-ty młodzi miłośnicy gór wezmą udział w tej ogólnopolskiej imprezie. Wszystkie trasy rajdowe wiodą przez najbardziej malownicze zakątki Beskidu Niskiego i prowadzone są przez doświadczonych przewodników górskich.
 
W tym roku część tras będzie wiodła również po słowackich górach, stąd nazwa rajdu: „Przekraczamy granice”. Do wyboru są trasy namiotowe (noclegi w namiotach) i stodołowe (w stodołach). Wędrówka trwa od 3 do 10 dni. Pierwsza z grup rajdowych rusza w góry 26 kwietnia, ostatnia 2 maja. Rajd kończy spotkanie wszystkich uczestników na wspólnej imprezie zwanej ześrodkowaniem.
 
Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zapłacić niewielkie wpisowe oraz pokryć koszty swojego wyżywienia (gotujemy sami na ogniskach) i przejazdów PKP i PKS. Przewodnicy SKPB prowadzą grupy na rajdzie za darmo, a cała impreza jest niekomercyjna. W rajdzie mogą brać udział także osoby, które już nie studiują i licealiści (za zgodą rodziców). Rajd Beskid Niski jest imprezą bezalkoholową.
 
Więcej informacji na stronie: http://www.skpb.waw.pl/bn