Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rekordowy występ wioślarzy

21 medali, w tym czternaście złotych, zdobyli polscy wioślarze na zakończonych
w sobotę 5 września 2009 roku w Kruszwicy na torze regatowym na Jeziorze Gopło, V Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwi

To najlepszy wynik w historii AZS-u w tej imprezie.

Reprezentanci polskich uczelni stawali na podium w 15. z 18. rozegranych finałów. Prym w polskiej ekipie wiedli bydgoszczanie z Wyższej Szkoły Gospodarki, którzy zdobyli razem dwanaście krążków, w tym aż dziesięć złotych.

Łączny bilans reprezentantów AZS-u to 14 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy medal.

Dwie osady reprezentujące Politechnikę Wrocławską walczyły w finałach B. Męska ósemka wagi ciężkiej w składzie: Wojciech Kapa, Michał Kupisiński, Dariusz Dębowski, Tomasz Stroka, Wojciech Błatny, Michał Szczogiel, Eryk Powałka, Bartłomiej Bednarek i Adrian Janisio (sternik) zajęła ostatecznie 10 miejsce (4 miejsce w finale B), natomiast w konkurencji męskich jedynek Jerzy Lipiński ukończył zawody na 9 miejscu (3 miejsce
w finale B).

Organizatorem zawodów był KS AZS Politechnika Wrocławska oraz władze Klubu Wioślarskiego „Gopło”. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami pełnili: JM Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusz Więckowski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.