Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rekrutacje do pracy, praktyk oraz uczelni na Targach Kariery

Już po raz kolejny w Krakowie pod koniec października (26 X, 2010) odbędą się Targi Kariery: www.targi-kariery.com. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim młodym, wykształconym osobom wkraczającym na rynek pracy. Organizator Targów podkreśla, że karierę buduje się latami, a najlepszym jej fundamentem jest solidne wykształcenie i ciągła praca nad swoimi kwalifikacjami. Dlatego właśnie na Targach Kariery, zawsze obecne są również uczelnie z ofertami edukacyjnymi z Europy i innych zakątków świata.

Warto przyjść
 
Targi Kariery to niepowtarzalna okazja do tego, aby jednego dnia porozmawiać z przedstawicielami firm aktualnie prowadzącymi rekrutację. Spotkania te należy traktować poważnie, ale można skorzystać z nieco luźniejszej niż na rozmowie kwalifikacyjnej atmosfery. Grażyna Wróblewska –  główny organizator – przekonuje: „Na Targach Kariery dowiadujemy się o wiele więcej o firmie niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Możemy na miejscu  zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania czy szczególnie cenione kwalifikacje. Aby w pełni skorzystać z Targów Kariery, trzeba zapoznać się wcześniej z profilami firm, publikowanymi w serwisie internetowym targów, aby wiedzieć o co pytać.  Nie można zmarnować tego dnia i ograniczyć się do pozbierania ulotek”.
 
Każda z firm obecnych na Targach Kariery jest szczególnie cennym pracodawcą, ponieważ jest gotowa na przyjęcie nowych pracowników, wdrożenie ich do pracy i wciągnięcie w środowisko branżowe. Jest to gwarancja rozwoju nie tylko kompetencji zawodowych, ale również umiejętności pracy w grupie, odpowiedzialności. Wystawcy mają przygotowane programy rozwoju personelu oraz szkolenia. To właśnie na tych targach prezentowane są oferty dla osób o małym lub znikomym doświadczeniu zawodowym. Na Targach Kariery znajdą się też instytucje wspierające przedsiębiorczość młodych ludzi a także uczelnie z zagranicy prowadzące rekrutacje na studia II stopnia i studia podyplomowe.
 
Kogo można spotkać?
 
Wystawcy reprezentują wiele branż i sektorów gospodarki. Jednym z Wystawców będzie instytucja rządowa Singapuru, poszukująca talentów w dziedzinie inżynierii, ekologii czy projektowania. Singapur szczególnie troskliwie dba o rekrutację i rozwój pracowników, gdyż dla tego państwa bez żadnych zasobów naturalnych to ludzie stanowią o rozwoju kraju. Organizator poleca stoisko Contact Singapore wszystkim kandydatom mówiącym po angielsku, niezależnie od kierunku studiów.  Swoją ofertę zaprezentuje też Kanada. Bardzo atrakcyjnym wystawcą będzie Maastricht University, prowadzący rekrutacje na studia w języku angielskim. Na stoisku można będzie porozmawiać z polskimi studentami, którzy podzielą się doświadczeniami z nauki w Holandii.
 
Na Targach Kariery prezentowane będą oferty dla finansistów i księgowych, inżynierów i lingwistów. Firma Lidl, rekrutować będzie młodą kadrę managerską do działu zakupów, Peek&Cloppenburg poszukiwać będzie zainteresowanych modą kierowników sprzedaży. IBM skupi się na ofertach dla finansistów, natomiast Philip Morris będzie prowadzić rekrutację do działu administracji oraz IT. Talentów inżynierski poszukiwać będzie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Pełną listę wystawców zobaczyć można na www.targi-kariery.com.
 
Porady eksperckie
 
Przy stoisku organizatora, kandydaci będą mogli skorzystać z porad ekspertów z SAZ (Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia). Przed udaniem się na rozmowy z wystawcami, warto bowiem skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne. Takie porady mogą uchronić kandydata przed przekazaniem wymarzonemu pracodawcy źle przygotowanych dokumentów.
 
Przygotowanie się do targów
 
Organizator Targów Kariery podkreśla, że wydarzenie trzeba potraktować równie poważnie jak rozmowę kwalifikacyjną. Przed wybraniem się na targi, powinno sprawdzić się listę wystawców opublikowaną na stronie www.targi-kariery.com oraz informacjami zawartymi w Katalogu Targowym. Układ tej publikacji pozwoli się szybko zorientować jaka firma jakich kandydatów poszukuje, a tym samym ułatwi zadanie ułożenia swoich priorytetów w odwiedzaniu stoisk.
Przed wybraniem się na targi warto zadbać o swój wygląd. Nie oczekuje się od studenta, że będzie wyglądać jak businessman lub businesswoman, ale też pracodawcy będą rozczarowani spotkaniem z kandydatem, który ewidentnie nie dba o kulturę osobistą. Jednym z wystawców będzie firma Peek&Cloppenburg i przedstawiciele tej firmy chętnie rozmawiać będą jedynie z kandydatami, dla których wygląd i prezencja są równie ważne, co kompetencje.
Organizator Targów Kariery poleca zabranie na targi pracy cv, długopisu i zarezerwowanie sobie około 2 godzin czasu na rozmowy. Wstęp na targi jest bezpłatny.
 
# # #
Targi Kariery Polska, Uniwersytet Jagielloński
26 października 2010, godz. 10.00 – 17.00
Wstęp wolny, szczegóły na : www.targi-kariery.com