Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozdano dyplomy i nagrody dla laureatów 18. edycji konkursu „Grasz o staż”

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się Gala Finałowa 18. edycji „Grasz o staż”. Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne uhonorowanie laureatów, którzy wygrali w konkursie płatne, wakacyjne praktyki. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 osób.

Gala Finałowa „Grasz o staż” rozpoczęła się od uroczystego powitania gości przez prowadzącego Marcina Prokopa. W gronie uczestników wydarzenia znaleźli się laureaci konkursu, fundatorzy staży – przedstawiciele firm, instytucji administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz partnerzy i media. Patronat honorowy nad inicjatywą w tym roku ponownie objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które zaprosiło dwóch stażystów na wakacyjne staże w ramach konkursu. W gronie fundatorów praktyk zagościła również po raz trzeci Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

„Grasz o staż” to cenna inicjatywa, która pozwala młodym ludziom zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, przełożyć zdobytą wiedzę na praktyczne działanie, a tym samym przygotowuje do startu w dorosłe życie.” – podkreślił w oficjalnym liście do uczestników i organizatorów konkursu Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Michałowski.

W 18. edycji „Grasz o staż” młodzi ludzie grali o ponad 230 miejsc na praktykach w całej Polsce oraz o atrakcyjne nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, szkoleń biznesowych, kursów językowych i wydawnictw książkowych. W tym roku najlepszą uczestniczką okazała się Paulina Socha, która w nagrodę otrzymała m.in. możliwość udziału w tygodniowym intensywnym programie z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii.

Łącznie napłynęło do nas ponad 2600 prac konkursowych. – mówi Anna Łukawska, koordynator „Grasz o staż” w PwC. – W tym roku konkurs zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter. Laureaci będą odbywać swoje staże w 14 województwach. W celu ułatwienia im przyjazdu na uroczystość, nawiązaliśmy współpracę z firmą PLL LOT, która została oficjalnym przewoźnikiem Gali Finałowej „Grasz o staż”. – dodaje.

Podczas Gali Finałowej odbyła się debata, w której głos zabrali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Marek Ratajczak, Wiceprezes i Partner PwC Jacek Socha, zastępca Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak oraz Redaktor Naczelna Gazetapraca.pl Grażyna Borkowska. Głównym tematem dyskusji były potrzeby młodych ludzi na rynku pracy – chęci rozwoju, realizacji swoich pasji oraz pracy w przyjaznym otoczeniu.

Po wręczeniu dyplomów laureatom i statuetek fundatorom, zgromadzeni goście mogli zapoznać się z wieloletnią historią konkursu, która została zaprezentowana w formie wernisażu w krużgankach Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Uroczystość zakończył wspólny toast, lunch i atrakcje muzyczne.

Bieżące informacje, lista laureatów, a także szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań dostępna jest na stronie internetowej www.grasz.pl.