Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozpędź swoją karierę w nowym europejskim Centrum Technicznym Nexteer Automotive

W związku z utworzeniem Centrum, Nexteer prowadzi proces zatrudnienia ponad 100 inżynierów.

W 2016 roku Nexteer Automotive otworzył swoje największe europejskie Centrum Techniczne, które znajduje się na terenie nowego zakładu Nexteer w Tychach. Jednostka prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi typami systemów sterowania pojazdami – od budowy prototypów po testy na nowo powstałym torze testowym.

W związku z utworzeniem Centrum, Nexteer prowadzi proces zatrudnienia ponad 100 inżynierów, którzy będą rozwijać technologie elektrycznych układów kierowniczych dla największych światowych koncernów motoryzacyjnych, takich jak: BMW, GM, Fiat, Ford czy PSA Peugeot Citroën. Pracujący w Centrum Technicznym inżynierowie będą odpowiedzialni m.in. za tworzenie nowych prototypów i rozwijanie obecnych projektów elektrycznych układów kierowniczych (EPS – Electric Power Steering), w tym m.in. programów związanych z tworzeniem autonomicznych pojazdów, nad którymi koncern pracuje już teraz w USA wraz z naszymi klientami. W ramach Centrum Technicznego w Tychach powstaje m.in. centrum testowe samochodów wyposażonych w prototypy Nexteer Automotive, tzw. laboratorium walidacyjne (służące do badania charakterystyki systemów EPS) oraz centrum tworzenia prototypowych rozwiązań.

Inżynierowie zatrudnieni w Centrum Technicznym współpracują zarówno z głównym centrum badań i rozwoju koncernu w siedzibie firmy w Saginaw (Michigan, USA), jak i poszczególnymi zakładami Nexteer Automotive na całym świecie, a ponadto – bezpośrednio – z klientami firmy, globalnymi koncernami motoryzacyjnymi. Nexteer Automotive poszukuje zarówno młodych absolwentów, jak i uznanych na rynku specjalistów różnorodnych dziedzin, wśród których znajdują się między innymi: inżynierowie mechanicy, projektanci CAD/CAM, inżynierowie analiz FEM, projektanci systemów wbudowanych, programiści „embedded”, testerzy oprogramowania i funkcji, inżynierowie elektronicy i projektanci obwodów, a także specjaliści i absolwenci studiów z zakresu finansów, HR, zakupów czy finansów.

Nexteer Automotive jest globalnym koncernem motoryzacyjnym z siedzibą w USA, który czerpie z ponad 100-letniego doświadczenia w produkcji systemów sterowania. Systemy Nexteer zwiększają bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodów milionów kierowców na całym świecie.

Zarówno w Polsce, jak i w pozostałych lokalizacjach firma tworzy przyjazne dla środowiska systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, takich jak: BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Peugeot Citroën. Globalnie zatrudnia ponad 13 000 osób. Nexteer jako pierwsza firma na świecie wdrożyła do seryjnej produkcji układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym, których globalnie wyprodukowała już ponad 40 milionów. Wraz ze swoimi klientami pracuje także nad tworzeniem autonomicznych (samoprowadzących się) samochodów oraz systemów ADAS, wspomagających kierowców na całym globie.

Polski oddział Nexteer Automotive to dwa zakłady w Tychach oraz jeden Gliwicach, zatrudniające łącznie niemal 1500 osób. Wszystkie fabryki zostały dogodnie ulokowane na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy tyski zakład powstał w roku 1997, drugi w roku 2016, natomiast zakład gliwicki rozpoczął działalność w roku 2006. Fabryki Nexteer Automotive Poland są jednymi z największych zakładów produkcyjnych Nexteer Automotive na świecie zarówno pod względem zatrudnienia, jak i produkcji. W pierwszym roku produkcji w tyskiej fabryce powstało 57 tysięcy elektrycznych układów kierowniczych EPS (ang. Electric Power Steering), a już rok później produkcja wzrosła o 200% i nadal dynamicznie rośnie. Obecnie fabryki w Tychach oraz Gliwicach produkują łącznie około trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, w tym jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie układów kierowniczych na świecie, wspomagany elektrycznie Single Pinion EPS.

Zakłady Nexteer Automotive Poland odgrywają strategiczną rolę w planach rozwoju oraz umocnienia pozycji Nexteer Automotive jako lidera w branży elektrycznych systemów sterowniczych EPS. Układy te uważane są za alternatywę dla tradycyjnych, hydraulicznych rozwiązań, zwiększają bezpieczeństwo jazdy, poprawiają właściwości jezdne samochodów i pozwalają na łatwiejsze przeprowadzanie manewrów. Dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa o 6% i ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery o 8 g/kg, mają także pozytywny wpływ na środowisko. Produkowane w polskich zakładach Nexteer Automotive elektryczne układy kierownicze EPS dystrybuowane są do największych fabryk samochodów na świecie, w tym do zakładów zlokalizowanych w Polsce, we Francji, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, w Hiszpanii czy w Serbii. Wśród modeli samochodów, do których trafiają, znajdują się między innymi: BMW i3, BMW Mini 2014, BMW serii 1, BMW serii 2 Active Tourer, Alfa Romeo MiTo, Fiat 500, Fiat Panda, Lancia Y, Ford Ka, modele Opla – Corsa i Insignia oraz modele Citroëna – C3 oraz DS3.

Aplikuj na kariera.nexteer.com