Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozpoczął się Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”

Publikacja i wystawa zdjęć, nagrody rzeczowe, ocena profesjonalnego jury – oto co czeka na laureatów Konkursu Fotograficznego dla studentów „Głębia Spojrzenia”.

 

Konkurs adresowany jest do studentów różnych kierunków. Jego celem jest wyłonienie prac, które najlepiej dokumentują rzeczywistość, a jednocześnie cechują się wysokim poziomem artystycznym. Prace można nadsyłać do 15 grudnia 2009 roku. Ideą konkursu są słowa fotoreportera Henry Cartier-Bressona – „Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie”.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach tematycznych:

I: Na powierzchni rzeczywistości

II: Pomiędzy światem a człowiekiem

III: W głębinach świadomości 

W skład jury wchodzą zawodowi fotografowie i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Fotografii oraz Akademii Sztuk Pięknych: Spośród zakwalifikowanych do Konkursu prac jury wskaże pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce w każdej z kategorii tematycznych. Zwycięskie fotografie opublikowane zostaną w „Gazecie Krakowskiej”. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a ich prace zaprezentowane zostaną podczas wystawy pokonkursowej. Wystawę zainauguruje uroczysty wernisaż, który odbędzie się w Pauzie w Krakowie. Fotografie oglądać będzie można w Pauzie oraz w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.  

Wydrukowane prace, płytę CD z ich elektroniczną wersją oraz Kartę Zgłoszeniową  Uczestnika Konkursu należy wysyłać na adres:

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ

ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków

z dopiskiem: Konkurs Fotograficzny „Głębia Spojrzenia”

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu: www.glebiaspojrzenia.unl.pl