Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozpoczyna się V edycja Laurów Magellana

Ruszyła kolejna edycja konkursu biznesowego Laury Magellana organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK. Ideą konkursu jest poszukiwanie współczesnych Magellanów – ludzi zmieniających dzisiejszy świat, wyróżniający się wizjonerstwem i magellanowską postawą, łączących wizję z umiejętnością jej realizacji. Uroczysta Gala, w trakcie której zostaną ogłoszone wyniki, odbędzie się 1 lutego 2013 roku, tradycyjnie w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Korporacja Absolwentów UEK (KUEK), organizując już od kilku lat Laury Magellana, wpisuje się w grono organizacji dbających o jakoś zarządzania i promowanie magellanowskiej postawy w świecie biznesu. Poza podstawową, otwartą kategorią: Magellana Roku, laureaci wybierani są jeszcze w innych kategoriach, przeznaczonych dla Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, są nimi: Przedsiębiorca Roku, Menedżer Roku, Osiągnięcie Pozazawodowe Roku, Debiut Roku. Zarząd KUEK przyznaje także nagrody za Całokształt Osiągnięć Zawodowych. W zeszłych latach laureatami byli m.in.: Prof. Leszek Balcerowicz (Magellan roku 2010), Wojciech Sobieraj (Magellan 2009 roku), Sobiesław Zasada (Nagroda za Całokształt Osiągnięć w 2008 roku).

 

Obecnie rozpoczyna się piąta edycja Laurów. Organizatorzy rok rocznie zaskakują świetnym doborem międzynarodowego jury, w którym zasiadają nie tylko ludzie biznesu ale także nauki, sportu i kultury. W tym roku w jury konkursu zasiądą: Olivier Eaton Williamson, ekonomista, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2009 roku, Prof. Fredmund Malik, założyciel Malik Management, światowego lidera zaawansowanych i kompleksowych rozwiązań zarządczych dla firm i rządów, Prof. Jerzy Hausner, polityk i ekonomista, Dr Irena Eris, współwłaścicielka i założycielka firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca, producent filmowy, Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy, prezenter telewizyjny, Prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Bartosz Jacyna, jako Sekretarz Jury, przedstawiciel KUEK.

 

„Cieszę się, że Laury Magellana to coraz bardziej rozpoznawalny punkt biznesowego kalendarium w Polsce. Staramy się, aby każda edycja była wyjątkowa i nagradzała wyjątkowych ludzi o magellanowskiej postawie. Fakt, że to już piąta edycja najlepiej pokazuje, że nasze starania przynoszą efekty i znajdują uznanie środowiska biznesowego i mediów.” – komentuje Dorota Budzińska-Wiska, Dyrektor Konkursu Laury Magellana.

 

„W dzisiejszych czasach zarządzanie stało się jedną z najbardziej istotnych profesji. Dotyka ono gospodarki, organizacji, a także każdego aspektu codziennego życia. Odkryliśmy, że inicjatywa Konkursu Laury Magellana jest dedykowana właśnie zarządzaniu. Nasza decyzja o zostaniu Mecenasem jest zatem bardzo przemyślana i oczekujemy wyłonienia najbardziej wyróżniających się Polskich Menedżerów w różnych kategoriach Konkursu, jak również spotkania tych, którzy dbają o zrównoważone osiąganie celów podejmując szereg działań w ramach różnych możliwych inicjatyw.” – stwierdza Prof. Fredmund Malik, założyciel i Prezes Zarządu Malik Management – firmy będącej po raz drugi Mecenasem Konkursu Laury Magellana.

 

W tym roku początek konkursu został oficjalnie ogłoszony w stolicy, w czasie biznes lunchu zorganizowanego w restauracji Concept. Na spotkaniu gościli zarówno korporanci, przedstawiciele mediów, nominowani w latach ubiegłych, jak i jeden z jurorów, tegorocznej piątej już edycji Laurów Magellana – Grzegorz Hajdarowicz.

 

Do 16 grudnia 2012 roku trwa gromadzenie kandydatur do głównej kategorii Konkursu – Magellana Roku. Magellanem Roku może zostać osoba lub zespół, realizujący projekt, który zmienia rzeczywistość, dokonuje dużej zmiany, ma istotny, pozytywny wpływ na życie gospodarczo-społeczne Polski. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza na stronie http://www.laurymagellana.pl. Każdy może zgłosić swojego kandydata. Wyniki poznamy na Gali 1 lutego 2013.