Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozwijaj się w Ekstraklasie – aplikuj do 20 czerwca

Intensywny rozwój zawodowy i perspektywa awansu na stanowisko kierownicze w ciągu jednego roku to atrakcyjny scenariusz dla większości świeżo upieczonych absolwentów. Taką właśnie ścieżkę zawodową oferuje Tesco w ramach programu Ekstraklasa, który realizuje w sklepach i Centrach Dystrybucji. Ciekawi szczegółów?

Program Ekstraklasa to 12-miesięczne, intensywne szkolenie, podczas którego uczestnicy poznają wyzwania stojące przed pracownikami w poszczególnych obszarach biznesu, w jakich działa Tesco. Jego wyjątkowość na tle innych programów na rynku pracy polega na tym, że już od pierwszych dni wyznacza on absolwentom ambitne cele operacyjne i oferuje skrojony na indywidualną miarę plan rozwoju. Koniec przygody z Ekstraklasą nie oznacza zamknięcia perspektyw zawodowych w Tesco! Po zrealizowaniu programu możesz kontynuować swoją karierę w operacjach lub strukturach Biura Głównego Tesco, podobnie jak ponad 140 osób, które od 2008 roku wzięły już udział w Ekstraklasie.

Idealny kandydat

Brzmi zachęcająco? Pora na sprawdzenie swoich kwalifikacji. Być może jesteś idealnym kandydatem do udziału w programie. Jeśli maksymalnie 2 lata temu ukończyłeś studia licencjackie lub magisterskie, jesteś gotowy do podjęcia pracy na terenie całego kraju, znasz język angielski na poziomie B2, z łatwością nawiązujesz relacje, jesteś ambitny i odpowiedzialny, chętnie pracujesz w zespole i angażujesz się w międzynarodowe projekty, a handel to Twoja pasja – nie zwlekaj i aplikuj do Ekstraklasy Tesco!

Przejrzysta ścieżka rekrutacji

Możesz to zrobić, wypełniając formularz on-line na stronie www.tesco.pl/kariera. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2016 roku. Jej pierwszym etapem jest test on line sprawdzający poziom znajomości języka angielskiego. Po zaliczeniu sprawdzianu lingwistycznego czeka Cię wywiad telefoniczny, podczas którego podzielisz się najważniejszymi informacjami o sobie, a w następnej kolejności rozmowa kwalifikacyjna. Co dalej? Testy umiejętności, a na koniec centrum oceny, gdzie zapadnie ostateczna decyzja, która gałąź handlu będzie dla Ciebie najlepsza.

Urozmaicony plan

Podczas trwania programu nie będziesz się nudzić. Na Ekstraklasę składa się wiele elementów, które wspólnie tworzą atrakcyjny i urozmaicony plan rozwoju zawodowego. Składają się na to: szkolenia przywódcze i specjalistyczne, praca na danym stanowisku w wybranej części biznesu, aktywny udział w dużym i ambitnym projekcie oraz spotkania z liderami w branży. Aby poruszać się pewnie i korzystać z doświadczenia innych, otrzymasz także wparcie opiekuna i mentora, a także zyskasz szansę spotkań z uczestnikami programu rozwojowego w innych krajach. A w finale czeka Cię objęcie stanowiska kierownika i spróbowanie swoich sił w roli lidera.

Multum korzyści

Dlaczego warto? – Roczny program rozwojowy Tesco to dokładnie to, czego szukałem od momentu ukończenia studiów – mówi Przemysław Świeczkowski, który wziął udział w Ekstraklasie w 2014 roku. – Dzięki Ekstraklasie uzupełniłem wiedzę teoretyczną nabytą w ciągu wielu lat nauki o umiejętności praktyczne – tłumaczy. Dziś jest już kierownikiem ds. zakupów w Tesco. Ze swojego udziału w Ekstraklasie zadowolona jest również Magdalena Przybyło, która aplikowała do programu w tym samym roku. – Dziś jestem specjalistką ds. zakupów, współpracuję z pomocnymi, bardzo ciekawymi ludźmi, odwiedzam zakłady produkcyjne, uczestniczę w konferencjach i odbywam spotkania. Dzięki temu nieustannie rozwijam swoją pasję, czyli handel – mówi.

Pewne zatrudnienie

Aplikując do Tesco, możesz jednak zyskać znacznie więcej. Przede wszystkim stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę wraz ze wszystkimi socjalnymi świadczeniami, a także bezpłatną, prywatną opieką medyczną. Tesco to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, dlatego oferuje jasną i dynamiczną ścieżkę kariery z elastycznymi możliwościami pracy na różnorodnych stanowiskach, dzięki czemu każdy może odnaleźć tam idealne miejsce dla siebie. Dla swoich pracowników Tesco ma również 10-procentową zniżkę na każdorazowe zakupy w sieci (po odbyciu rocznego stażu pracy) w ramach Programu Klientowskiego Clubcard, a także pakiet atrakcyjnych benefitów – bony świąteczne i okolicznościowe związane ze startem roku szkolnego czy wyprawkę z okazji powiększenia rodziny.

Aplikuj i przekonaj się sam, że pierwszy krok w karierę nie musi być trudny!