Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rozwijaj się w międzynarodowym środowisku!

Szukasz nowych wyzwań, chcesz pracować przy ciekawych projektach i mieć kontakt z międzynarodowymi klientami? Te oczekiwania możesz spełnić w branży opakowań. To miejsce, w którym można rozwijać się w działach takich jak: utrzymanie ruchu, działy konstrukcyjne, logistyka, obsługa klienta, sprzedaż, controlling, zarządzanie jakością, produkcja czy marketing. Sektor ten daje wiele możliwości!

Branża opakowań to świetne miejsce na rozpoczęcie kariery zawodowej dla osób, które są kreatywne, mają wiele pomysłów i chcą pracować nad nowymi rozwiązaniami. Odnajdą się tu przede wszystkim ludzie, którzy podchodzą z pasją do swojej pracy i codziennych wyzwań, są ambitni, dążą do rozwoju swoich umiejętności. Równie ważne są w tej branży kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność czy umiejętność pracy w zespole.

Branża opakowań kusi benefitami

Firmy z branży opakowań, które działają na skalę globalną, oprócz możliwości rozwijania się w międzynarodowej organizacji, stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnego wynagrodzenia, oferują swoim pracownikom szereg benefitów. Należą do nich m.in.: systemy premiowe, ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach, służbowe narzędzia pracy (telefon, samochód czy tablet, w zależności od stanowiska), imprezy integracyjne, dofinansowanie wypoczynku i bogaty pakiet szkoleń. Szkolenia są dobierane indywidualnie dla każdego pracownika, na podstawie analizy jego potrzeb, kompetencji i wymagań konkretnego stanowiska. Pracodawcy w tym sektorze nie zapominają również o osobach, które dołączają do zespołu. W ramach onboardingu prowadzone są dla nich szkolenia wprowadzające, podczas których poznają kulturę organizacyjną firmy, jej wartości, historię i strukturę, co pomaga pracownikom odnaleźć się w nowym miejscu. Ponadto oferowane są szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, szkolenia specjalistyczne (w tym wewnętrzne) oraz coaching i mentoring.

Rozwijaj się w strukturze firmy

Gdy jesteśmy na początku swojej drogi zawodowej, jednym z najważniejszych aspektów podczas podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu pracy w danej firmie jest możliwość rozwoju i awansu. Branżę opakowań wyróżnia podejście do rekrutacji wewnętrznej – kierownicze stanowiska często są obsadzane poprzez awansowanie wyróżniających się członków zespołu. Firmy działające na skalę międzynarodową umożliwiają także rozwój w strukturze firmy w zagranicznych oddziałach.

Branża opakowań oferuje kandydatom bogaty pakiet szkoleń, szerokie możliwości rozwoju, kreatywną pracę w międzynarodowym środowisku. Firmy z tego sektora umożliwiają rozpoczęcie kariery także studentom i absolwentom – warto zapoznać się z ich ofertą praktyk i staży.

Autor: Ida Buchwald