Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju!

Od 1 do 31 marca 2012 r. możesz aplikować do drugiej edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju. Dzięki szkoleniu realizowanemu przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska dowiesz się, jakie możliwości rozwoju kariery stwarza połączenie biznesu i ekologii.

Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju to przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i ekonomicznego przyszłych menedżerów zrównoważonego rozwoju. Do udziału zapraszamy studentów wszystkich kierunków i typów uczelni.

 

Rekrutacja trwa cały marzec. Aplikacje należy wysyłać na adres akademia@gdos.gov.pl. Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju odbędzie się w kwietniu 2012 r. i potrwa pięć dni. Trzy z nich poświęcone zostaną spotkaniom m.in. z przedstawicielami nauki, administracji, sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Dwa pozostałe dni, wypełnione będą  zajęciami w terenie mającymi na celu zdobycie praktycznych umiejętności. 

 

W Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju weźmie udział 24 studentów wyłonionych w procesie rekrutacji. Udział w Akademii jest bezpłatny. Uczestnicy muszą jedynie na własny koszt dojechać do miejsca organizacji Akademii. Organizator zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe i ubezpieczenie. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikatpotwierdzający udział w Akademii, wydany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Dla autorów najlepszych pomysłów na projekt zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju czekają płatne staże w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ) lub Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ).

 

Podczas pierwszej edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju uczestnicy przeszli intensywny trening umiejętności menedżerskich, dowiedzieli się jak stworzyć założenia własnego projektu edukacyjnego dofinansowanego z NFOŚiGW oraz jak go zrealizować. Mogli zobaczyć rozwiązania prośrodowiskowe zastosowane w kluczowej inwestycji infrastrukturalnej na odcinku autostrady A2. Mogli również uzyskać informacje bezpośrednio od przedsiębiorcy na temat możliwości prowadzenia własnego biznesu w obszarze zielonych technologii. Pierwsza edycja Akademii odbyła się na obszarze Natura 2000 „Las Natoliński” w Centrum Europejskim Natolin w Warszawie.

 

Wejdź na www.poczujnature.pl, dowiedz się jakie atrakcje czekają w tegorocznej edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju i aplikuj już dziś!

 

Kampania „Natura 2000. Poczuj to” jest realizowana w ramach projektu GDOŚ „Złap Równowagę, Odkryj Naturę”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.