Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza Jura Marathon

Pierwsza edycja maratonu rowerowego Jura Marathon rusza już w czerwcu. Ścigać będzie się można na trasie Jurajskiego Szlaku Rowerowego „Orlich Gniazd”.

Twórcą trasy jest znany propagator turystyki Kazimierz Sosnowski, pomysłodawca i założyciel wielu schronisk turystycznych w polskich górach.

Trasa maratonu nie będzie, podczas odbywających się 30 czerwca zawodów, specjalnie oznakowana, wyznaczać będą ją istniejące już obecnie oznaczenia rowerowego szlaku turystycznego. Konieczne będzie zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych ustawionych na trasie przez organizatorów – ominięcie któregokolwiek z nich oznaczać będzie dyskwalifikację.

Wpisowe wynosi 70pln (płatne do 31 maja 2007) oraz 100pln (płatne do 15 czerwca 2007). Po tym okresie zgłoszenia będą możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc i za podwójną kwotę wpisowego. Limit zgłoszeń wynosi 500 miejsc.

Nie jest to typowy maraton MTB, dlatego organizatorzy wymagają nieco nietypowego wyposażenia. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w zawodach, muszą uzbroić się m.in. w: oświetlenie przednie białe, oświetlenie tylne czerwone, mapnik na kierownicę, zapasowe dętki i telefon komórkowy.

Szczegółowe informacje na temat maratonu: www.compass.krakow.pl, www.maratonrowerowy.pl