Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego Discover Europe.

Organizatorem konkursu jest studencka organizacja non-profit Erasmus Student Network powstała przy Komisji Europejskiej. Obecnie to to 13 000 aktywnych członków z 37 państw europejskich. Organizacja poprzez swe projekty, ma ogromny wpływ na jakość kształcenia w Unii Europejskiej.

Discover Europe 2018 to 15. jubileuszowa edycja ogólnoeuropejskiego konkrsu fotograficznego dla studentów. W myśl idei przyświecającej ESN tworzy on niepowtarzalną platformę do wymiany fotograficznych wrażeń, wizji i aspiracji niezależnie od narodowości. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych zdjęć w 3 kategoriach, czym zajmuje się jury złożone w profesjonalnych fotografów.

Istotą konkrusu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami młodych mieszkańców, gdyż to oni będą kiedyś kształtować przyszły obraz naszego kontynentu. Konkurs Discover Europe już dziś daje im niezwykłą szansę przekazania tych wrażeń i nawiązania międzynarodowego dialogu.

Uczestnicy rywalizują w trzech podstawowych kategoriach

  • Citizen of Europe – portret- różnorodne zdjęcia Europejczyków
  • Postcard form Europe – krajobraz oraz architektura- wspomnienia z podróży
  • Surprise me Europe- reportaż- intrygujące I aktualne wydarzenia, które miały miejsce w Europie

Nadsyłanie prac potrwa od 1 do 31 marca. Do wygrania w konkursie są atrakcyjne nagrody w postaci wycieczek zagranicznych, prenumerat czasopism fotograficznych, kursów oraz nagród książkowych.

Uroczysta gala finałowa, na która zostaną zaproszeni laureaci konkursu, jury, koordynatorzy oraz partnerzy odbędzię się w maju 2018r. w Warszawie i połączona będzie z wernisażem fotografii oraz bankietem.

Discover Europe co roku otrzymuje honorowy patronat Parlamentu Europejskiego, Polskiej Fundacji imienia Roberta Schumana oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa ta zostałą doceniowa w 2013 roku w konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową imienia Karola Wielkiego, organizowanego przez Parlament Europejski, w którym Discover Europe zajął zasczytne drugie miejsce.

Wiecej informacji na stronie discovereurope.esn.pl oraz fanpage’u Discover Europe na facebook’u

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału.