Blisko 10 000 uczestniczących studentów, kilkuset pracowników naukowych, ponad 120 uczelni, 5 nowych modułów tematycznych – tak w skrócie prezentują się założenia kolejnej odsłony jednego z największych projektów edukacyjnych o tematyce ekonomicznej w Polsce.
W czwartek, 1 października br., na uczelniach w całej Polsce oficjalnie zainaugurowano
rok akademicki 2015/2016. Jak co roku, ośrodki akademickie starają się przy tej okazji poszerzać swoją ofertę dydaktyczną, nie tylko w zakresie prowadzonych kierunków studiów i kursów, ale również programów edukacyjnych realizowanych z podmiotami zewnętrznymi. W tę tendencję po raz kolejny wpisuje się program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB).
– Wielu ekspertów rynku pracy wciąż dostrzega niedostateczność i krótkookresowość działań edukacyjnych skierowanych przez różne branże do młodych ludzi. Chodzi tu szczególnie
o przekazywanie konkretnej, tzw. życiowej, wiedzy, która faktycznie przysłuży się studentom i ułatwi funkcjonowanie w dorosłym świecie oraz pracy zawodowej. Tym bardziej cieszę się, że to środowiska finansowe niejako wyznaczyły kierunek w tym zakresie, co zostało potwierdzone przez dotychczasowe sukcesy działającego już od 2010 r. programu – powiedziała dyrektor programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, dr Urszula Wiśniewska.
Podobnie jak wcześniej, misja programu NZB będzie realizowana przede wszystkim poprzez cykl wykładów i otwartych spotkań skierowanych do studentów oraz słuchaczy szkół wyższych z całej Polski. Organizatorzy przygotowali nowe moduły tematyczne, które będą dotyczyć takich kwestii, jak np. sposoby oszczędzania długoterminowego, płatności mobilne czy zarządzanie ryzykiem w biznesie. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez koordynatorów regionalnych NZB i przedstawicieli partnerów, m.in. Związku Banków Polskich, Krajowej Izby Rozliczeniowej czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
– Siłą programu NZB, oprócz warstwy merytorycznej, jest świetny zespół dydaktyczny. Z jednej strony młodzi, dynamiczni, ale już doświadczeni pracownicy naukowi,
a z drugiej reprezentanci naszych partnerów, czyli ważnych instytucji dla rynku finansowego. Jestem pewna, że studenci, którzy wezmą udział w wykładach, przekonają się o tym wszystkim osobiście, do czego serdecznie wszystkich zapraszam – zakończyła dr Urszula Wiśniewska.
***
Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to jeden z największych programów edukacyjnych o tematyce ekonomicznej w Polsce. Jego misją jest podnoszenie poziomu wiedzy o rynku finansowym, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu biznesem poprzez rozwój współpracy sektora finansowego i biznesu ze szkołami wyższymi.
Program NZB obejmuje swoim zasięgiem 122 uczelnie w całej Polsce. Dotychczas w ramach Programu zrealizowano blisko 600 wykładów, w których uczestniczyło ok. 30 tys. studentów. Przeprowadzono 120 spotkań informacyjnych w ramach tzw. Drzwi Otwartych, które odwiedziło ponad 20 tys. osób. W ramach działań dodatkowych, zorganizowano 8 kompleksowych szkoleń dla ponad 300 pracowników naukowych.
W roku akademickim 2015/2016, w ramach Programu NZB realizowane będą następujące moduły tematyczne:
– Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym,
– Narzędzia e-gospodarki,
– Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka,
– Nowy wymiar bankowości spółdzielczej,
– Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe.
Program NZB powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich, a partnerami projektu są także:
Biuro Informacji Gospodarczej, Biuro Informacji Kredytowej, Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Polska Izba Ubezpieczeniowa, SGB-Bank S.A., Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Więcej informacji: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem