Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza konkurs GIODO i PwC Legal dla studentów prawa

Czy udostępnianie CV w portalu pomagającym w szukaniu pracy nie grozi wyciekiem danych osobowych? Jakie wymagania należy spełnić, aby przetwarzanie danych było bezpieczne? – Z tymi wyzwaniami zmierzą się studenci w startującym dzisiaj konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i kancelarię prawną PwC Legal.

Konkurs jest skierowany do studentów prawa III, IV lub V roku. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie kazusu i napisanie eseju na temat Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy przetwarzanych w sieci informatycznej”. W ramach pracy konkursowej uczestnicy mają za zadanie wskazać, w jaki sposób dane osobowe powinny być właściwie chronione w przypadku ich przetwarzania w portalach internetowych służących poszukiwaniu pracy.

To już druga edycja konkursu GIODO, po raz pierwszy organizowana we współpracy z kancelarią prawną PwC Legal.

Dr Wojciech R. Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych: „Promowanie studentów posiadających szeroką wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych oraz propagowanie wiedzy z tej dziedziny prawa ma kluczowe znaczenie w dobie globalizacji i szybkiego rozwoju nowych technologii. Bezpieczne przetwarzanie danych osobowych w sieciach informatycznych stanowi podstawę do zwiększenia zaufania do usług internetowych.”

Anna Kobylańska, adwokat kierująca w PwC Legal praktyką ochrony danych osobowych, powiedziała:
„Obecnie większość osób szukających pracy korzysta z aplikacji lub wyspecjalizowanych serwisów internetowych przeznaczonych do prowadzenia lub wspomagania rekrutacji. Dlatego chcemy upowszechniać wśród studentów wiedzę na temat tego, w jaki sposób dane osobowe takich osób powinny być przetwarzane i chronione”.

Nagrodami głównymi w konkursie organizowanym przez GIODO i PwC Legal są 3 tablety PC – za zajęcie I, II i III miejsca.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja br. Więcej informacji o konkursie na stronach: www.giodo.gov.pl