Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Rusza konkurs na kreatywne CV

CV napisane alfabetem Braill’a, zbudowane z klocków lub nagrane na wideo to tylko niektóre twórcze sposoby zaprezentowania siebie w procesie rekrutacji. Osoby mające podobne, niekonwencjonalne pomysły mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez serwis otoPraca.pl.

Nagrodą jest wyjątkowe szkolenie z zakresu autoprezentacji. Podczas dwóch dni warsztatów 5 szczęśliwców, będzie mogło zgłębić tajniki pracy specjalistów z dziedziny rekrutacji. Nauczą się oni również technik z zakresu motywacji, wystąpień publicznych, wizażu i radzenia sobie ze stresem, przydatnych podczas zdobywania pracy.
 
Udział w konkursie może wziąć każdy. Organizator nie nakłada żadnych ograniczeń. Wystarczy wymyślić i wykonać kreatywne CV, które w ciekawy sposób zaprezentuje kandydaturę, na konkretne stanowisko.
 
Najważniejszy jest pomysł. Będziemy oceniać jego świeżość i niepowielanie znanych schematów – mówi Marta Krauze z serwisu otoPraca.plPragniemy, aby każdy miał w konkursie równe szanse, dlatego samo wykonanie projektu będzie brane pod uwagę w mniejszym stopniu – dodaje.
 
Zawartość CV nie musi być prawdziwa. Uczestnicy mogą podać w nim dane fikcyjne. Należy jednak opisać realne stanowisko, o które uczestnik mógłby sie ubiegać za pomocą nadesłanej pracy konkursowej. Forma projektu powinna w twórczy sposób zaprezentować najważniejsze cechy kandydata, które niezbędne są u osób wykonujących konkretny, wybrany przez uczestnika, zawód.
 
Prace należy przesłać do 15 stycznia 2010 roku. W zależności od formy, projekty mogą być przesyłane:
·      pocztą na adres: Serwis otoPraca.pl, ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań;
·      w formie elektronicznej (w zależności od wielkości pliku):
o     na adres: konkurs@otopraca.pl.
 
Więcej informacjii regulamin konkursu na stronie konkursowej. Przebieg rywalizacji relacjonowany będzie na blogu.
 
Partnerami konkursu są Gazeta Studencka i serwisy dlaczego.com.pl i korba.pl.