Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszył konkurs na najlepszą powieść!

Szukamy nowych, ciekawych autorów i dobrej, interesującej literatury. Nie stawiamy żadnych ograniczeń tematycznych – w konkursie mogą brać udział powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc. Poszukujemy po prostu dobrej literatury.

Na teksty powieści czekamy do 31 marca 2014. Należy je przesyłać wraz z informacją o sobie i streszczeniem na adres e-mail: powiesc@znak.com.pl.  

Prosimy o przesyłanie wyłącznie tekstów mieszczących się w gatunkowych ramach powieści. Propozycje takie jak zbiory opowiadań, eseje, prace krytycznoliterackie, biografie, tomiki poezji, teksty dla dzieci etc. nie będą rozpatrywane.

 

Jury konkursu:  

  • Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, laureatka Paszportu Polityki za powieść Kieszonkowy atlas kobiet, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, autorka sztuk teatralnych, felietonistka; prezeska Fundacji Mama, laureatka Społecznego Nobla Ashoki.  
  • Justyna Sobolewska (ur. 1972) dziennikarka, krytyczka literacka, autorka Książki o czytaniu; publikuje recenzje i teksty o literaturze w tygodniku „Polityka”, współpracuje z TVP Kultura.
  • Jarosław Czechowicz (ur. 1978) – niezależny recenzent; autor ponad sześciuset omówień współczesnej prozy polskiej i światowej, twórca bloga o książkach „Krytycznym okiem” – http://krytycznymokiem.blogspot.com/
  • Ewa Bolińska (ur. 1978) – redaktor Wydawnictwa Znak Literanova
  • Agata Pieniążek (ur. 1978) – redaktor Wydawnictwa Znak Literanova

 

Najlepsza powieść zostanie wydana przez Wydawnictwo Znak Literanova. Dla zdobywców II i III miejsca przewidzieliśmy także atrakcyjne nagrody.

REGULAMIN i więcej informacji:   www.znak.com.pl/powiesc