Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszył nabór wolontariuszy na 9. edycję Festiwalu Kamera Akcja

Kochasz kino i chcesz zobaczyć, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego od środka? Zostań wolontariuszem dziewiątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, wykorzystaj niepowtarzalną okazję na poznanie ludzi z pasją, osobistości ze świata filmu, a wszystko połączone ze świetną zabawą!

Dla kinomanów to prawdziwa gratka – każdy wolontariusz będzie miał w czasie wolnym od obowiązków zapewniony bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja i imprezy towarzyszące. Jako wolontariusz będziesz mógł realizować zadania w ramach czterech sekcji:

  • sekcja informacyjna, w której wolontariusze wydają akredytacje oraz torby festiwalowe, zajmują się bieżącą sprzedażą biletów oraz udzielaniu niezbędnych i wyczerpujących informacji na temat wydarzeń festiwalowych.
  • sekcja obsługi widza, w której wolontariusze sprawdzają akredytacje/bilety przed wejściem na poszczególne obiekty festiwalowe, pilnują porządku podczas projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych oraz spotkań warsztatowych.
  • sekcja obsługi mediów, w której wolontariusze zajmują się pisaniem tekstów, sprawozdań i recenzji z poszczególnych wydarzeń festiwalowych, które umieszczane są na stronie internetowej oraz portalach społecznościowych Festiwalu.
  • sekcja opiekunów gości, w której wolontariusze opiekują się wybranym gościem festiwalu na każdym etapie jego pobytu na 9. FKA, od momentu przyjazdu, przez uczestnictwo w panelach dyskusyjnych/spotkaniach, po wyjazd do innego miasta.

Weź udział w prawdziwym święcie kina – do 28 września uzupełnij formularz zgłoszeniowy. 

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 2-4 października, o czym wybrani kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową.