Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszyła IX edycja konkursu Vision 2025

Rozpoczęła się IX edycja konkursu Vision 2025, organizowanego przez Penta Investments – środkowoeuropejską grupę inwestycyjną, znana na polskim rynku m.in. z inwestycji w sieć Żabka Polska, grupę Empik, mrożonkową grupę Iglotex czy operatora zakładów sportowych Fortuna. W zmaganiach o nagrody warte do 5.000 EURO – obok studentów z Czech i Słowacji – już po raz czwarty udział wezmą także studenci z Polski.

Głównym celem organizowanego przez Penta Investments konkursu Vision 2025 jest zachęcenie studentów do analizy potencjalnych zmian i kierunków rozwoju wybranych obszarów polityki, gospodarki i biznesu. Jury konkursu – w którego skład wchodzą przedstawiciele Penta Investments – ocenia nadesłane eseje pod kątem innowacyjności, kreatywności, spójności i precyzji analizy oraz perspektywicznego ujęcia wybranego tematu.


„Jakość esejów z ubiegłorocznej edycji konkursu dowodzi, że polscy, słowaccy i czescy studenci mają nie tylko doskonałą wiedzę z zakresu przedmiotów na studiach, ale śledzą również wydarzenia społeczne i chętnie wyrażają swoje opinie na ten temat. Naszym zdaniem konkurs „Vision 2025” daje im możliwość wykazania się umiejętnością korzystania ze źródeł i literatury, a także udowodnienia, że na ich podstawie potrafią formułować ciekawe poglądy” – powiedział pan Lea Krčmáriková, menedżer fundacji Penta.


Tematem IX edycji konkursu są zagadnienia związane z przyszłością lobbingu do 2025 roku:

  • Jak podmioty gospodarcze mogą popierać swoje interesy przed organami państwa?

  • Jak podmioty gospodarcze powinny się komunikować z politykami oraz urzędnikami najwyższego szczebla?

  • Czy konieczne jest regulowanie lobbingu przez prawo? Jeśli tak, to na jakich zasadach powinny być oparte przepisy?


Nagrody za najlepsze prace zostaną przyznane w wysokości:

5.000 EURO za 1. miejsce
3.000 EURO za 2. miejsce
1.000 EURO za 3. miejsce


Prace na wybrany temat – pisane w języku angielskim – należy przesyłać organizatorowi do 31 sierpnia 2012 roku. Jury konkursu ogłosi wyniki do końca września 2012. Wszelkie informacje na temat Vision 2025, w tym regulamin, są dostępne na stronie internetowej organizatora www.pentainvestments.com w zakładce Działalność społeczna, a także na profilu konkursu na portalu Facebook: www.facebook.com/Vision2025.

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się w Pradze. Prace laureatów Vision 2025 będą dostępne na stronie internetowej Penta Investments.


W 8-letniej historii projektu Vision 2025, spośród 573 nadesłanych esejów, Penta Investments wyróżniła 66 prac konkursowych, przyznając nagrody o łącznej wartości niemal 83 tys. EURO.


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i trzymamy kciuki za inspirujące pomysły!