Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszyła kolejna edycja BEST Automatics & IT Festival!

Wielu z nas kojarzy branżę IT tylko z godzinami spędzanymi bez ruchu przed komputerem, wpatrując się w niekończące się linijki kodu. Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków stanowczo temu zaprzecza organizując już po raz czwarty BEST Automatics & IT Festiwal. Turniej Robotów z klocków LEGO, jedyne w swoim rodzaju LAN Party oraz wykłady i prelekcje – to wszystko będzie się działo na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej na przełomie listopada i grudnia.

Pierwszą częścią BAIT-a jest Turniej Robotów budowanych z klocków LEGO Mindstorms. Zgłoście swoje trzyosobowe drużyny do 15. listopada i sprawdźcie jak stworzone przez Was maszyny poradzą sobie z finałowym konkurencjami. Turniej rozpoczyna się trzema dniami warsztatów, w trakcie których musicie zapoznać się z dostarczonymi przez organizatorów klockami, zbudować z nich roboty, a na koniec zaprogramować je tak, by jak najlepiej dały sobie radę z postawionymi przed nimi zadaniami. Podczas finału, który odbędzie się 28. listopada Wasze urządzenia będą musiały zaprezentować się przed jury, które wybierze zwycięzcę. Co Was czeka? W zeszłym roku wśród wyzwań stawianych uczestnikom i ich maszynom znalazły się: line follower, walki sumo oraz rysowanie logotypu projektu. Jeśli nie czujecie się na siłach, żeby zbudować własnego robota, przyjdźcie jako obserwatorzy i przekonajcie się sami, że klocki LEGO to atrakcja nie tylko dla dzieci!

 

Druga część BAIT-a, to prawdziwa gratka dla tych z Was, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ponad to czego uczycie się w trakcie codziennych zajęć. Festiwal IT, o którym mowa, to wykłady i prelekcje o tematyce prosto z cyfrowego świata, prowadzone przez profesjonalistów ze znanych firm z branży. Oprócz zdobycia nowych, cennych informacji, będziecie mieli też szansę, żeby na neutralnym gruncie porozmawiać z potencjalnym pracodawcą. Tej okazji zdecydowanie nie chcecie przegapić!

 

Ostatnia część BAIT-a to LAN Party, na którym każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Poza odbywającym się co roku turniejem w LoLa, będziecie mogli zmierzyć się również w Hearthstone’a oraz Fifie. Aplikacja na tą część Turnieju Gier trwa do 15. listopada. Organizatorzy postanowili w tym roku rozszerzyć LAN Party o “strefę oldschool”, która pozwoli Wam na chwilę wrócić do starych, dobrych czasów dzieciństwa. Mario, Worms, Deluxe Ski Jump oraz oryginalny Pegasus będą na Was czekać w Klubie Studio już 9. grudnia. Zbierzcie paczkę znajomych i przyjdźcie poczuć tą rewelacyjną atmosferę!

 

Formularz aplikacyjny oraz więcej szczegółów znajdziecie na: www.bait.BEST.krakow.pl lub www.facebook.pl/BEST.BAIT. Nie możecie tego przegapić!