Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszyła rekrutacja na Letnie Praktyki Badawcze!

Trwają zapisy na VI Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania rzeczywistych problemów firm i instytucji. Termin składania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2010.

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.
 
Program Praktyk przeznaczony jest dla studentów o szerokiej skali zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, do ekonomii i zarządzania. W czasie Praktyk uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w kilku wybranych projektach o zróżnicowanej tematyce.
 
Projekty zrealizowane podczas poprzednich edycji Praktyk dotyczyły m.in. modelowania obiegu pieniędzy w kasynach, modeli matematycznych w wirtualnych światach, metod badania satysfakcji interesariuszy służby zdrowia, odzyskiwania informacji z dysków twardych czy kryptografii. Z uczestnikami swoją wiedzą dzielą się specjaliści powiązani ze światem nauki i biznesu.
 
Letnie Praktyki Badawcze czerpią inspiracje z brytyjskich doświadczeń w zakresie współpracy pomiędzy firmami a środowiskiem akademickim w obszarze szeroko pojętych zastosowań matematyki (ang. industrial mathematics). Wzorcem jest tutaj brytyjski model tzw. Maths in Industry Study Groups (np.: http://www.ma.hw.ac.uk/esgi08/problems.html).
 
Podobnie jak w latach ubiegłych, Praktyki odbędą się w Warszawie w miesiącach letnich (lipiec-wrzesień). Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/. Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny IBS/ARR/2010.

Zespół Letnich Praktyk Badawczych