Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ruszyły 23. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii!

Od dziś przez najbliższych kilka dni Politechnika Śląska, jedna z dziesięciu uczelni badawczych w Polsce i członek Uniwersytetu Europejskiego, realizuje dwa duże wydarzenia online, ważne dla rozwoju kariery zawodowej i zdobycia wykształcenia. Zapraszamy do udziału w 23. edycji wiosennych Targów Pracy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej oraz Dniach Otwartych Politechniki Śląskiej.

 

23. edycji wiosennych Targów Pracy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej potrwa od 12 do 16 kwietnia. Wydarzenie będzie realizowane za pośrednictwem specjalnie przygotowanej platformy internetowej dostępnej od 12 kwietnia od godz. 9:00. 

Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy kandydatami do pracy a organizacjami i przedsiębiorcami. Są one skierowane do studentów, absolwentów, pracowników naukowych Politechniki Śląskiej, a także innych uczelni. W spotkaniach z pracodawcami mogą wziąć także udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

– Po raz drugi spotykamy się w formule online, która pozwoliła na rozszerzenie zakresu targów o prezentację najnowszych osiągnięć naszych naukowców z obszaru nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy materiały przyszłości. Nie tylko pokazujemy nasze dokonania, ale także chcemy zachęcić kolejne firmy do nawiązania współpracy i wspólnego budowania gospodarki opartej na wiedzy i badaniach naukowych – mówi JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. – Na uczestników Targów czekają przedsiębiorcy poszukujący pracowników, instytucje rynku pracy, takie jak urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości, organizacje studenckie i koła naukowe, a także instytucje wspierające przedsiębiorczość akademicką.

Wydarzenie ma na celu wzmocnienie współpracy w zakresie praktycznych elementów kształcenia na Politechnice Śląskiej oraz wymianę wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim. Ponadto jest miejscem do zaprezentowania działalności oraz struktury organizacyjnej przedsiębiorstw i ich planów rekrutacyjnych. Daje również możliwość pozyskania wartościowych i wykwalifikowanych pracowników.

– Podczas Targów zainteresowani kandydaci mogą skonsultować dokumenty aplikacyjne, a także zasięgnąć informacji od specjalistów na temat możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz wymagań i potrzeb pracodawcy. Inżynierskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii to doskonała okazja dla studentów i absolwentów Uczelni do zapoznania się z ofertą praktyk, staży oraz pracy w przedsiębiorstwach z najróżniejszych branż. Przedstawiciele biznesu mogą z kolei zorientować się w zainteresowaniach i oczekiwaniach absolwentów – dodaje prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. 

W trakcie targów będą także prowadzone szkolenia online poświęcone nabywaniu kompetencji oraz umiejętności wspomagających podjęcie zatrudnienia.

Koordynatorami wydarzenia są Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej, Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej, Samorząd Studencki oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów.

Platforma internetowa targów Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii, dostępna od 12 kwietnia, godz. 9.00. 

 

Dni Otwarte

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych Politechniki Śląskiej, które odbędą się w dniach 12–14 kwietnia. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich osób zainteresowanych skorzystaniem z bogatej oferty studiów i form nowoczesnego kształcenia na Politechnice Śląskiej. Poznaj potencjał uczelni badawczej!

Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej to niezwykła okazja do uzyskania informacji o działalności jednej z największych uczelni technicznych w kraju. Spotkanie z członkami wspólnoty akademickiej Uczelni jest możliwe bez wychodzenia z domu! Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Politechniki 12, 13 oraz 14 kwietnia w godz. 11:00 – 13:00. 

O tym, co dzieje się na Politechnice Śląskiej i w jaki sposób można rozwijać podczas studiów swoją wiedzę oraz zainteresowania, opowiedzą przedstawiciele władz Uczelni, studenci, członkowie kół naukowych oraz naukowcy.

Kandydaci na studia będą mogli także zapoznać się z zasadami i przebiegiem rekrutacji.

Program Dni Otwartych Online 2021 na Politechnice Śląskiej:

12 kwietnia

 • Zaproszenie na Dni Otwarte – wystąpienie JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka;
 • Filmowa prezentacja Uczelni;
 • Dlaczego warto studiować na Politechnice Śląskiej? – rozmowa studentów z przedstawicielem Władz Uczelni;
 • Trochę historii – czyli jak powstawała Politechnika Śląska;
 • Politechnika Śląska w liczbach;
 • Nie samą nauką student żyje – czyli studenci o zaletach studiowania;
 • Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

13 kwietnia

 • Rozwiń swoje pasje – spotkanie z przedstawicielami kół naukowych, którzy opowiedzą, jak połączyć rozwój naukowy z zainteresowaniami;
 • Filmowa prezentacja projektów studenckich kół naukowych Politechniki Śląskiej;
 • Uczelnia bez granic – czyli kto u nas studiuje i dlaczego – spotkanie z międzynarodową społecznością Politechniki Śląskiej;
 • Trochę kultury! – czyli inżynier też może być artystą – zoom na studencką twórczość;
 • W zdrowym ciele – czyli Politechnika Śląska także sportem stoi – o sukcesach i osiągnięciach sportowych studentów;
 • Prezentacje wydziałów Politechniki Śląskiej.

14 kwietnia

 • Tajniki systemu rekrutacji – czyli co zrobić, żeby zostać studentem Politechniki Śląskiej. Spotkanie na żywo prezentujące zasady rekrutacji, dotyczące kandydatów z Polski i z zagranicy, z możliwością zadawania pytań na czacie;
  Na wasze pytania będą odpowiadać pracownicy Centrum Obsługi Studiów w tym sekcji Admission Office.