Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Scena dla dorosłych Teatru Groteska zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka jest kobietą”

RENATA PRZEMYK & AKUSTIK TRIO – 18 marca 2012 o godz. 19:00

RENATA PRZEMYK

Artystka niezwykle ceniona przez miłośników różnych nurtów muzycznych ze względu na nieprzeciętny talent muzyczny, niepowtarzalny głos, kulturę, niezależność i indywidualność artystyczną,
o czym świadczą przyznawane jej nagrody. Łączy piosenkę autorską z rockiem alternatywnym (tzw. rock intelektualny). Reprezentantka nurtu cold wave.

 
  • debiut

Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole „Ya Hozna”, który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje, jak: „Babę zesłał Bóg” czy „Protest Dance”. Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę.

 
  • płyty

Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: „Mało zdolna szansonistka” (1992), „Tylko kobieta” (1994), „Andergrant” (1996), „Hormon” (1999), „Blizna” (2001), „Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazuje się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of”. Trzy lata później ukazuje się płyta „Unikat”.

28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano „złotej” (podobnie jak wiele wcześniejszych).

 
  • nagrody, wyróżnienia i współpraca

Renata Przemyk wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż), w Nowym Yorku i Londynie.

 

Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Fiolka, Habakukiem, Pidżamą Porno, Strachy Na Lachy 
i Katarzyną Nosowską – przebojowa „Kochana”.

Zrealizowała dla TVP kilka autorskich koncertów i widowisk. Była bohaterką filmów dokumentalnych
i reportaży prezentujących jej działalność artystyczną. Wzięła udział w benefisach: poety Allena Ginsberga (1993), Jana Peszka (1993) i Kory Jackowskiej (1995).

W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

 

Rok 2009 był szczególnym dla Renaty Przemyk. To właśnie na ten czas przypadł jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. W związku z tym odbyły się jubileuszowe koncerty w różnych miastach Polski. Były to występy szczególne, a repertuar został dobrany tak, aby pokazać przekrojowo materiał z całego dorobku artystycznego Renaty. Wydarzenia zostały uświetnione gościnnymi występami artystów: Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Maria Peszek, Kayah, Natalia Grosiak, Anja Orthodox

Wśród ogłoszonych w lutym 2010 zwycięzców drugiej edycji PAM LONDON AWARDS Renata otrzymała 3 nagrody – została uznana Najlepszą Polską Wokalistką. Nagrody przypadły jej także za Piosenkę Roku oraz Najlepszy Album Roku w kategorii Alternative.

Singiel z najnowszej płyty – piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”. Ponadto skomponowała muzykę do spektaklu „Szyc” Hanoha Lewina. Premiera odbyła się w czerwcu.

Na przełomie października i listopada 2010 r. ukazała się płyta pt. „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”.

Od dłuższego czasu w radio i na liście przebojów Trójki czasu można usłyszeć nową piosenkę Renaty „Jakby nie miało być” oraz zobaczyć teledysk, który do tej piosenki wyreżyserował i nakręcił Bartek Kulas.

Obecnie Renata pracuje nad kolejną, autorską płytą.
 

Już teraz zapraszamy na kolejne koncerty z cyklu Muzyka jest kobietą

 

27 maja 2012, godz. 19:00 – Muzyka jest kobietą – Koncert Gaby Kulki

 

13 maja 2012, godz. 19:00 – Muzyka jest kobietą – Koncert Marii Sadowskiej

 
A wkrótce następne koncerty!

Rezerwacja biletów: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

tel. 12 633 37 62, tel./fax 12 632 92 00
centrala: 12 633 48 22, 631 81 80 wew. 227, 238, 252