Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Sekret Paheli”

Historie miłosne zdarzają się codziennie. Swoją drugą połowę można spotkać wszędzie. Lachchi spotkała go w drodze do domu męża, chociaż sama o tym nie wiedziała.

Sekret jest niezwykle sympatyczną i ciepłą, filmową wersją popularnej opowieści ludowej wywodzącej się z północnego stanu Indii – Radźastanu. Znakomite kreacje aktorskie to tylko jeden z jej licznych atutów. Doskonały scenariusz, piękne zdjęcia i bezbłędna reżyseria sprawiły, że w roku 2006 film został oficjalnym indyjskim kandydatem w walce o nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Film do dziś cieszy się popularnością i sympatią widzów. Sekret zaprezentowano też polskiej publiczności, w 2006 roku, podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zdobył on wówczas rzesze wiernych fanów.

Lachchi (Rani Mukherjee) mieszka w Radźastanie. Jako dobrze wychowana córka, wychodzi za mąż za mężczyznę, którego wybrali dla niej rodzice. Jest nim Kishan (Shahrukh Khan) – pochodzący z rodziny kupieckiej, młody mężczyzna. W drodze do wspólnego domu Kishan zamiast zająć się nowo poślubioną żoną, zagłębia się w księgach rachunkowych. Na jednym z postojów Lachchi schodzi do studni. Odnosi wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Przy studni mieszka Duch. Gdy widzi dziewczynę zakochuje się w niej bez pamięci. Pragnie być blisko niej. Nadchodzi noc poślubna, jednak Kishan ponownie zajmuje się swoim majątkiem zostawiając żonę. Następnego dnia o świcie wyjeżdża na pięć lat, aby dopilnować rodzinnego majątku. Wyruszającego z domu Kishana widzi Duch. Postanawia wykorzystać okazję i przybiera jego postać. Nikt z rodziny nie podejrzewa podstępu.

Dystrybutor: Blink