Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Seminarium na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej, Koło Naukowe GAP oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają na seminarium pod tytułem „Bunt Sieci. Actawiści, ruch społeczny, ruch kulturowy czy pospolite ruszenie niezadowolonych konsumentów?”

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 11:30 w sali 8 paw. sportowo-dydaktycznego.

Protesty przeciwko porozumieniu ACTA zaskoczyły wszystkich: polityków, media, badaczy i samych uczestników. Nikt nie przypuszczał, że międzynarodowa umowa handlowa wywoła masowe niezadowolenie i stanie się pretekstem dla ulicznych manifestacji gromadzących tysiące ludzi w dziesiątkach polskich miast.

 

Kim są ludzie, którzy protestowali ukryci za maskami Guya Fawkesa? Badania prowadzone przez socjologów z Zespołu Analizy Ruchów Społecznych dostarczają odpowiedzi na wiele pytań. Co jednak oznacza ta wiedza? Czy mobilizacja społeczna przeciwko ACTA była tylko jednorazowym pospolitym ruszeniem, czy też zapowiedzią głębszych zmian w polskiej sferze publicznej?

Seminarium odbędzie się 16 kwietnia 2012 r. w sali 8 w pawilonie sportowo-dydaktycznym na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Początek o godz. 11.30.

Program seminarium:

1. Prezentacja wyników badań ZARS – Paweł Kuczyński , Zespół Analizy Ruchów Społecznych;
2. Komentarz actawisty – Bartłomiej „Świstak” Piotrowski , jeden z założycieli ruchu Nie dla ACTA Kraków;

3. Komentarz aktywnego obserwatora – prof. Jerzy Hausner , Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie;
4. Dyskusja.

Spotkanie i dyskusję poprowadzi Edwin Bendyk .

Spotkanie ma charakter otwarty, prezentacje wymienione w programie służą wprowadzeniu do wspólnej dyskusji wszystkich uczestników.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

http://www.obserwatoriumkultury.pl/art,pl,aktualnosci,109899.html