Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sex and the City

13 czerwca do sklepów trafi ścieżka dźwiękowa do kinowego hitu “Sex w Wielkim Mieście”.

Album stworzył rozchwytywany producent muzyczny Salaam Remi (znany ze współpracy z Nas, Amy Winehouse, the Fugees). Wyzwaniem dla niego było, jak mówi scenarzysta i reżyser filmu Michael Patrick King, „stworzenie ścieżki dźwiękowej do wyjątkowego filmu o miłości”. Remi napisał nowy otwierający album utwór „Labels or Love”, wykonywany przez gwiazdę muzyki pop Fergie.

 

“Dorastałam oglądając Sex w Wielkim Mieście,” mówi Fergie, “tak samo jak wiele moich przyjaciółek. Czułyśmy się tak, jakby bohaterki filmu były naszymi koleżankami, w związku z tym możliwość uczestniczenia w tym projekcie była czymś niesamowitym. Jestem wielką fanką serialu i czuję się zaszczycona, że zaproszono mnie do współpracy.”

Na płycie znajdziemy jeszcze jedną nową piosenkę, wykonywaną przez zdobywczynię oscara, Jennifer Hudson, która w filmie gra asystentkę Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker). Hudson popisuje się swoim donośnym głosem w „All Dressed in Love” (napisanej przez MC Jack Splasha i Gnarls Barkley’s Cee-Lo Greena), która usłyszymy na napisach końcowych. „Jennifer sprawia, iż wyjście z kina nie tanecznym krokiem jest niemożliwe” mówi King.

Sex and the City: Original Motion Picture Soundtrack to eklektyczna mieszanka utworów takich artystów jak Indie.Arie, Jem, Al Green, Joss Stone i zespołów Morningwood, The Bird & the Bee i The Weepies. Na dysku znajdziemy również klasyki Niny Simone i Run-D.M.C.

Lista utworów:

1. „Labels or Love” – Fergie
2. „All Dressed In Love” – Jennifer Hudson
3. „Mercy” – Duffy
4. „The Look Of Love” (Madison Park vs Lenny B Remix) – Nina Simone
5. „New York Girls” – Morningwood
6. „All This Beauty” – The Weepies
7. „I Like The Way” – Kaskade
8. „It’s Amazing” – Jem
9. „How Deep Is Your Love” – The Bird & The Bee
10. „The Heart Of The Matter” – India.Arie
11. „Auld Lang Syne” – Mairi Campbell & Dave Francis
12. „Kissing” – Bliss
13. „How Can You Mend A Broken Heart” – Al Green featuring Joss Stone
14. „Walk This Way” – Run-D.M.C. featuring Steve Tyler and Joe Perry of Aerosmith
15. „Sex and the City Movie Theme” – The Pfeifer Broz. Orchestra