Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

SGH Professionals: absolwenci SGH pomogą młodszym kolegom z uczelni w realizacji ich biznesowych pomysłów

W gronie absolwentów SGH/SGPiS, największej i najstarszej uczelni ekonomicznej w kraju, jest wielu uznanych menedżerów i przedsiębiorców, odnoszących sukcesy w kraju i za granicą. Chcą oni – w ramach zainicjowanego kilka tygodni temu przedsięwzięcia SGH Professionals – dzielić się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami, wspierając przy tym rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki.

Pierwszym działaniem realizowanym w ramach SGH Professionals jest konkurs „Pomysł na biznes”, w którym absolwenci uczelni mogą swój pomysł na nową działalność gospodarczą poddać eksperckiej ocenie. W gronie życzliwych, acz surowych Jurorów znaleźli się m.in. Jacek Korpała, związany od lat z ARX Equity Partners, dr Marek Kulczycki, prezes (CEO) FM Bank PBP, specjalizującego się w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw, Krzysztof Krawczyk, szef warszawskiej filii funduszu CVC Capital Partners, Sławomir Lachowski, twórca mBanku, czy Marcin Rosati, prezes Media Saturn Holding Polska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 września br. w czasie Zjazdu Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej z okazji 110. rocznicy jej powstania.

Wzajemne wspieranie się absolwentów jednej uczelni jest na świecie powszechnie przyjętym zwyczajem. Szczególnie cenne są rady zwiększające szansę powodzenia nowych pomysłów na biznes. „Chcemy zbudować platformę ułatwiającą nawiązanie kontaktu z doskonałymi fachowcami, ukształtowanymi przez naszą Uczelnię” – mówi Leszek Hajkowski, Prezydent Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego SGH/SGPiS „Korporacja HZ”, partnera merytorycznego nowego przedsięwzięcia.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przysłać swoje zgłoszenia – prezentacje w formie tzw. klasycznego Pitch Decka – do 16 września na adres konkurs@sghprofessionals.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Zjazdu Absolwentów SGH, który odbędzie się 24 września br. w Warszawie. Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody, między innymi możliwość dalszych konsultacji biznesu z wybranym mentorem z grona Jury, „nagrody niespodzianki” w zakresie promocji i wsparcia biznesu oraz dyplomy/certyfikaty przyznawane wyłącznie przy okazji obchodów okrągłej – tym razem 110. – rocznicy powstania Uczelni (następne dopiero za 10 lat). Szczegóły dostępne są na stronie www.sghprofessionals.pl

„SGH ukończyły dziesiątki tysięcy zdolnych ekonomistów. Dziś mają oni ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Chcielibyśmy pomóc tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki jako samodzielni przedsiębiorcy. Jesteśmy przekonani, że pozwoli im to szybciej osiągnąć sukces” – dodaje Kuba Karliński, społecznik i twórca grupy SGH Alumni na portalu LinkedIn.


foto shutterstock

Konkurs uzyskał patronat Jego Magnificencji Rektora SGH.

Więcej informacji o SGH Professionals na stronie www.sghprofessionals.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres kontakt@sghprofessionals.pl .