Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Siły pierwotne w AXN Sci-Fi

„W naszym społeczeństwie wciąż żywa jest fascynacja dinozaurami i stworzeniami, które żyły przed nimi. Nie mogliśmy oprzeć się wizji zetknięcia naszej kruchej, współczesnej cywilizacji z istotami z zamierzchłych czasów” – mówią współtwórcy serialu Siły pierwotne (Primevil), który 7 kwietnia pojawi się na kanale AXN Sci-Fi.

Brytyjski rząd rekrutuje ekipę elitarnych naukowców, która pod wodzą znanego eksperta od ewolucji, profesora Nicka Cuttera (Douglas Henshall), bada sprawy w których świadkowie zeznają, iż widzieli dinozaury. Okazuje się, że stworzenia o których myśleliśmy, że dawno wymarły przedzierają się do naszego świata przez wyrwy w czasie. Cutter wraz z zespołem próbuje rozwikłać zagadkę pojawiania się dinozaurów. Odbywa podróże w czasie do krainy skąd przybyły gady.
 
Okazuje się także, iż naukowcem nie kieruje tylko chęć obrony świata przed niebezpiecznymi stworzeniami. Osiem lat wcześniej bez śladu zaginęła jego żona. Możliwość przemieszczania się w czasie tłumaczyłaby jej dziwne zniknięcie. Cutter odzyskuje nadzieję na odnalezienie żony.
 
Twórcy serialu stwierdzili, że pole na którym serial obyczajowy łączy się z fantasy nie zostało jeszcze zagospodarowane i cały czas istnieje miejsce na ciekawe produkcje łączące te dwa gatunki. Tak właśnie powstały Siły pierwotne, serial w którym teraźniejszość zderza się z przeszłością.
 
Siły pierwotne jak większość tego typu produkcji (Jurassic Park, Zaginiony Świat)pokazują dwie strony natury. Z jednej strony ludzie czują lęk przed zwierzętami, których nie znają, chcą je unicestwić, z drugiej czują też respekt przed nimi zastanawiając się czy jest jednak jakiś sposób, by pozwolić przetrwać zwierzętom, bez szkody dla gatunku ludzkiego.
 
Emisja serialu Siły pierwotne już od 7 kwietnia, w każdą środę o 23:00 w AXN Sci-Fi.

Powtórki w czwartki o 16:00.