Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Skandynawski bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu

W zdrowym ciele zdrowy mózg, Anders Hansen

Już po 6 tygodniach odpowiedniego treningu można odczuć pozytywne oddziaływanie ruchu na mózg. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy. Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój.

Książka do wygrania w październikowym konkursie Eurostudenta na FB – https://www.facebook.com/Eurostudent/

Polub nasz profil – konkurs startuje 1 października.

Anders Hansen – popularny w Szwecji psychiatra – w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak zbudowany jest mózg, i odkrywa jego tajemnice. Dzięki tej wiedzy możemy poprawić nasze samopoczucie i działanie mózgu. Badania Hansena pokazują, że ruch i odpowiednie postępowanie z ciałem są dla mózgu lepsze niż wszystkie możliwe suplementy. W książce znajdziesz też historie pacjentów i konkretne wskazówki, dzięki którym wytrenujesz swój mózg.

Książka, którą zachwycili się Szwedzi – przez miesiące nie schodziła z list bestsellerów.

Anders Hansen jest szwedzkim lekarzem, specjalistą w dziedzinie psychiatrii w Instytucie Karolinska. W swojej najnowszej książce w zrozumiały sposób tłumaczy najnowsze odkrycia neurobiologii oraz wyjaśnia, jak możemy wykorzystać je w codziennym życiu.

Wydawnictwo Znak – Sprawdź https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,114989,W-zdrowym-ciele-zdrowy-mozg

Sprawdź inne nowości od wydawnictwa Znak – https://www.eurostudent.pl/wez-wyjdz-sztuka-aktywnego-odpoczywania/