Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Skuteczne negocjacje. Jak negocjować w pracy i w domu"

Co decyduje o sukcesie w negocjacjach? Mocne argumenty. Ale nie tylko. Autorka Skutecznych negocjacji, prof. dr Barbara Schott, pokazuje, że na powodzenie przy negocjowaniu wpływają także inne czynniki.

Kieszonkowy hiperprzewodnik pozwala zrozumieć, na czym polegają udane negocjacje. Czego należy się wystrzegać, jak się zachowywać, z jakim podejściem przystępować do pertraktacji? Jak zadbać o miłą atmosferę rozmów? Co zabija szansę na zadowolenie obu stron? Autorka podpowiada, kiedy iść na kompromis, a kiedy uprzeć się przy swoim. Nie unika też analizy trudnych sytuacji, kiedy na przykład rozmówca waha się, unika pewnych tematów lub postępuje nie fair. Życiowe przykłady uwidaczniają, jakie mechanizmy rządzą przebiegiem negocjacji.

Skuteczne negocjacje odnoszą się także do różnych sytuacji – na przykład negocjacji w grupie lub przez telefon. Hiperprzewodnik przedstawia też sposoby na pozbycie się stresu i uniknięcie gaf. Dowiesz się z niego, jak się wyrażać, co mówi mowa ciała oraz jakich sformułowań należy unikać. Zdobyta wiedza dodaje pewności siebie przed przystąpieniem do ważnych rozmów.

Negocjujemy nie tylko w pracy, nie tylko w sytuacjach biznesowych. Ważne pertraktacje zdarzają się również w kręgu rodzinnym. W książce tej przeczytamy, jak dotrzeć do zgodnego rozwiązania bez ryzykowania kłótni. Skuteczne negocjacje to także recepta na lepszą atmosferę dyskusji o celu wakacyjnego wyjazdu czy np. ważnym zakupie..

Autorka – prof. dr Barbara Schott jest od 1984 r. profesorem ekonomiki przedsiębiorstw i marketingu w Wyższej Szkole Specjalistycznej w Norymberdze oraz wykładowcą w Instytucie Gospodarki Ubezpieczeniowej przy Uniwersytecie w St. Gallen. Pełniła funkcję dyrektora filii dużego niemieckiego koncernu ubezpieczeniowego. Obecnie pracuje jako trener NLP i Management Coach, świadcząc usługi wiodącym przedsiębiorstwom (m.in. Allianz, BMW, IBM, Siemens, Welle). Autorka wielu książek i publikacji poświęconych programowaniu neurolingwistycznemu w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Od 1990 kieruje własnym instytutem NLP-Praxis, w którym prowadzi treningi głównie z zakresu coachingu oraz seminaria grupowe i indywidualne dla menedżerów.