Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Śląsk" z serii Polska Niezwykła

Atlas turystyczny ŚLĄSK to bogato ilustrowany mapami i planami miast przewodnik dla zmotoryzowanych.

Przewodnik podzielono na trzy części.
– część główna – ŚLĄSK – zawiera hasła oraz mapy samochodowe w skali 1:250 000, które ułatwią odnalezienie i dojazd do prezentowanych obiektów. W tym rozdziale znajdują się też szczegółowe mapy najciekawszych miejsc, propozycje wycieczek, plany miast oraz wiele innych informacji przydatnych dla turysty.
– część zatytułowana ATRAKCJE TURYSTYCZNE POLSKI zawiera siedem map ze zdjęciami prezentującymi najważniejsze, często powszechnie znane i odwiedzane miejsca oraz obiekty.
– na końcu przewodnika znajduje się MAPĘ POLSKI w skali 1:750 000, która pozwoli zaplanować dojazd z dowolnego zakątka kraju na Śląsk.
 
Atlas zawiera:
·        391 opisów miejsc niezwykłych
·        451 ilustracji
·        Proponuje wędrówki po najbardziej niezwykłych zakątkach niemal całego Dolnego Śląska oraz po wschodniej części Śląska Górnego, zwłaszcza po ziemi opolskiej.
·        Przedstawia tereny o niezwykle bogatej historii tworzonej m.in. przez Piastów Śląskich, Czechów, Austriaków, Prusaków, a po II wojnie światowej Polaków.
·        Przybliża, pamiątki po III Rzeszy – tajemnicze podziemia i obiekty kompleksu „Riese” będące magnesem dla turystów, ale też wspomina o do niedawna tajnych sowieckich miastach-koszarach.
·        Pokazuje wspaniałą przyrodę prezentowanego regionu: górskich szlakach, wielkich lasach Borów Dolnośląskich czy prawdziwym ptasim raju – Stawach Milickich. Opisuje, że masowy ruch turystyczny w Sudetach narodził się już pod koniec XVIII w! gdy w Tatrach jeszcze w ogóle o tym nie myślano. Tu, pierwszy na świecie przewodnik turystyczny, Franz Pabel prowadził gości z Karłowa na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Po wykonanych wtedy kamiennych stopniach do dziś wspinają się turyści.
i wiele innych opisów niezwykłych miejsc…