Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Śląskie – przewodnik pozytywny!

Województwo śląskie to jedna z najciekawszych i najbardziej zaskakujących
turystę części Polski.

Są tu oczywiście – od dawna kojarzące się ze Śląskiem – wielkie miasta, kopalnie oraz inne unikatowe zabytki techniki, ale w tej niezwykłej krainie nie brak też atrakcji innego typu, choćby takich jak najsłynniejsze polskie miejsce pielgrzymkowe – sanktuarium na Jasnej Górze, potężne ruiny zamków na Szlaku Orlich Gniazd czy jedne z najbardziej malowniczych polskich gór – Beskidy. Do poznania niezwykłych atrakcji Śląska zachęca najnowszy przewodnik turystyczny po województwie śląskim pt. „Śląskie. Przewodnik Pozytywny” wydany przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl.
 
„Śląskie. Przewodnik Pozytywny” to, jak do tej pory najbardziej obszerne wydawnictwo, pokazujące bogactwo i różnorodność województwa śląskiego” – wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej. „Tylko u nas poznać można żywą historię – wejść do wnętrza cieszyńskiej rotundy, którą wszyscy kojarzymy z 20-złotowego banknotu, wziąć udział w rekonstrukcji bitwy na zamku Ogrodzieniec, zjechać 320 metrów pod ziemię żeby zobaczyć przedstawienie teatralne w Kopalni Guido w Zabrzu, czy dopingować naszych sportowców w legendarnym katowickim Spodku. Architekturadrewniana, sporty (nie tylko)ekstremalne, wielkie wydarzenia czy, będący prawdziwym turystycznym hitem, Szlak Zabytków Techniki – wszystko to można zobaczyć tylko w Śląskim” – dodaje.
 
Oprócz opisu ciekawych zabytków i zakątków oraz miast i miejscowości przewodnik na 336 stronach prezentuje też przydatne informacje praktyczne. Podpowiada np. jak dotrzeć do poszczególnych miejscowości, gdzie przenocować i gdzie się posilić. Są też propozycje 1- lub 2-dniowych wycieczek, pozwalających zobaczyć różnorodne atrakcje znajdujące się blisko siebie – trasy te można pokonać samochodem,rowerem lub pieszo. Dodatkowo znalazły się przydatne wskazówki o podróżowaniu z dziećmi. Całości dopełnia mnóstwo barwnych fotografii, rysunków i mapek, czy ciekawostek w ramkach.
 
Wydanie przewodnika zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego i promowane jest w ramach kampanii „Śląskie. Pozytywna energia”.
 
Gorąco zapraszamy do śląskiego, regionu z prawdziwie pozytywną energią!
 

„Śląskie.Przewodnik pozytywny”, Anna Miszta, Śląska Organizacja Turystyczna oraz PolskaTurystyczna.pl, Katowice 2009.