Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Slow life. Zwolnij i zacznij żyć" Joanny Glogazy

Slow life wcale nie oznacza, że jedynym ratunkiem jest przeprowadzka na wzgórza Toskanii. Wystarczy po prostu żyć w swoim tempie i celebrować codzienność. To właśnie najzwyklejsze wtorki i czwartki decydują o tym, jak przeżywamy swoje życie.

Planuj odpoczynek. Wyznaczaj granice i priorytety. Próbuj nowych rzeczy, aby znaleźć te, które sprawiają ci największą przyjemność. Zaprzyjaźniaj się na nowo nawet z tymi, których już znasz.

Nie odkładaj życia na potem. Jeśli chcesz żyć pełniej, zacznij stawiać pierwsze kroki.

Slow life to nie moda. To konieczność

Dlaczego ta książka jest ważna?


1. Książka dla każdego, kto jest wiecznie zajęty i ma poczucie, że czas przecieka mu przez palce. Pokazuje, jak łatwo i skutecznie się zorganizować, znaleźć czas na przyjemności i odpoczynek, cieszyć się codziennością, znaleźć czas dla przyjaciół.

2. Praktyczne wskazówki i inspiracje do działania w zgodzie ze sobą: listyto do”, taski, elementy graficzne – duży nacisk na wchodzenie w interakcje z czytelnikami, wywiady ze znanymi ludźmi z blogosfery (którzy pokazują, że nie warto odkładać życia na potem.

3. Znana, lubiana autorka bestsellerowej książki „Slow fashion. Modowa rewolucja” oraz autorka jednego z najbardziej wpływowych blogów lifestylowych w Polsce styledigger.com.

Książka to nie usystematyzowane treści z bloga, ale zupełnie nowy tekst.

Joanna Glogaza – autorka bestsellerowej książki Slow fashion i najpopularniejszego w Polsce bloga o slow fashion i świadomym życiu we własnym tempie – styledigger.com. Kiedy założyła firmę, przytłoczył ją nadmiar obowiązków. Krok po kroku nauczyła się świadomie odcinać rozproszenia, skupiać na priorytetach i odpoczywać z poczuciem, że w pełni na to zasługuje. W wolnych chwilach spaceruje po lesie z psem, odkrywa nowe zakamarki miasta i zastanawia się, które marzenie zrealizować w następnej kolejności.