Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Słownik tematyczny z multimediami. Extreme English, Wyd. Supermemo

Szukasz niekonwencjonalnych, a zarazem funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań? Warto sięgnąć po nowoczesny słownik Extreme English.

Znajduje się w nim 3 000 haseł na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A1 – B1) ułożonych tematycznie. Dla każdego słówka prezentowane są dwa przykładowe zdania angielskie, pokazujące jego typowe użycie w kontekście. Hasłom towarzyszą również tłumaczenia zdań na język polski oraz… zdjęcia.


Słownik został opracowany tak, aby przyswajanie materiału odbywało się poprzez zmysł wzroku, słuchu, a także poprzez wyobraźnię i skojarzenia. Dużym atutem jest to, iż słowa są dobrane tak, żeby uczyć się tylko najpotrzebniejszych, czyli najczęściej występujących w języku angielskim. Na marginesie przy każdym haśle znajdują się kolorowe paski, informujące o tym, jak często dane słówko występuje w języku angielskim. Najbardziej intensywny odcień wskazuje, że jest ono bardzo popularne.


Na każdej stronie jest kod, dzięki któremu przy użyciu smartfona lub iPhone’a można odsłuchać słowo i zdania przykładowe.