Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

SMARTfiszki do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego, SuperMemo World

Sporo czasu spędzasz w metrze, tramwaju i autobusie. Korzystasz wtedy często ze smartfona – piszesz i odbierasz wiadomości, grasz, sprawdzasz, co słychać na Facebooku. Wkrótce też pouczysz się słówek w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim. Jak? Ze SMARTfiszkami.

SMARTfiszki, to narzędzie do nauki słówek ze znanym systemem karteczek – na jednej stronie wyraz polski, a na drugiej – wyraz w języku, którego się uczysz. Odwracasz karteczki, aż zapamiętasz nowe słówka. Znasz to? Pewnie tak, i pewnie zdarzało Ci się czuć, że można to robić lepiej. Ze SMARTfiszek korzystasz na wiele sposobów: porcję SMARTfiszek masz przy sobie i uczysz się w dowolnym miejscu. Na każdej SMARTfiszce jest kod QR, który możesz zeksanować swoim smartfonem lub iPhonem i w ten sposób odsłuchasz nagrania słówka i zdania przykładowego. Każda SMARTfiszka ma zdjęcie – łatwiej będzie Ci zapamiętać i skojarzyć słowo. Dodatkowo otrzymujesz darmowy kurs online na platformie supermemo.net – nauczysz się z nim słówek z całego poziomu podstawowego wybranego języka (angielski, niemiecki, hiszpański, francuski – każdy kurs to ok. 3000 najważniejszych słów w danym języku). W dowolnym momencie możesz też słuchać nagrań MP3. W pudełku znajduje się 1000 fiszek, 41 przekładek oraz przewodnik. Fiszki ułożone są w kilkunastu rozdziałach tematycznych: Ciało, życie, istoty żywe i natura; Ludzie, rodzina, społeczeństwo; Budowle, dom, odzież i higiena osobista; Emocje, postawy i odczucia; Myśl, komunikacja i język; Substancje, przedmioty, sprzęt i jedzenie; Sztuka, przemysł, edukacja i technologia; Miary, pieniądze i handel; Rozrywka, gry i sport; Wygląd, czas i przestrzeń; Ruch, położenie, podróżowanie i transport; Pojęcia ogólne i abstrakcyjne; Podstawy.


SMARTfiszki wydawnictwa SuperMemo World pojawią się w sprzedaży w kwietniu. Zakres słownictwa na fiszkach odpowiada poziomowi A1 według skali Rady Europy.


Seria SMARTfiszki może być uzupełniona o inne produkty SuperMemo World zaprojektowane dla tych, którzy chcą rozbudować swoje słownictwo: kursy z serii intensywnej nauki słownictwa online (http://www.supermemo.net.pl/course/extreme_english_multi) i na DVD (http://www.supermemo.pl/nauka_slownictwa) oraz multimedialne słowniki tematyczne (http://www.supermemo.pl/slowniki_tematyczne).