Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spacer w wiosennym słońcu

W tym roku zima nas (ani drogowców) nie zaskoczyła, podobnie stało się z wiosną. I dobrze. Gorzej, kiedy zamiast wiosny (lecz na wiosnę) zaskakuje nas… trądzik! Na szczęście możemy (a nawet musimy) go leczyć, a dzięki Skinorenowi – także chodzić z twarzą śmiało zwróconą w stronę wiosennego słońca.

Trądzik jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry. Chociaż najczęściej kojarzy się z okresem dojrzewania (i słusznie), nie omija dwudziestolatków, a nawet osób przed trzydziestką.
 
Cała prawda o…
Wśród reprezentantów wszystkich grup wiekowych, cierpiących z powodu trądziku, można spotkać wiele osób przekonanych o tym, że jest on wynikiem złej diety (za dużo czekolady!), słabej higieny osobistej czy… nadmiernego seksu. To nieprawda. Podobnie jak stwierdzenie, że to choroba zakaźna. Oczywiście, trzeba pamiętać o czynnikach, które sprzyjają jego rozwojowi (m.in. stres lub czynniki genetyczne), jednak cała prawda o trądziku brzmi: można i trzeba go leczyć.
 
Sposobem, sposobem!
Zabierając się za leczenie trądziku, musimy uzbroić się w cierpliwość i skuteczne metody. „Skuteczne”, czyli nie domowe (czytaj: wygniatanie czy wyduszanie krost), lecz przygotowane przez specjalistów. Przykładem Skinoren. Jest to lek miejscowy, który – stosowany regularnie (nie przez jeden dzień, ale codziennie, i to dwa razy) – skutecznie nam pomoże. Skinoren hamuje tworzenie się zaskórników, działa przeciwbakteryjnie, zapobiega przetłuszczaniu się skóry i zabezpiecza przed powstawaniem przebarwień i blizn. Jeśli zareagujemy na trądzik odpowiednio wcześnie (czyli w momencie pojawienia się pierwszych zmian na skórze) oraz będziemy działali systematycznie (jak wyżej) i umiejętnie, ze Skinorenem zwyciężymy uciążliwe schorzenie.
 
Warto wiedzieć, że preparaty miejscowe – a takim jest właśnie Skinoren – stanowią podstawę leczenia i na ogół wystarczają około 60% pacjentów. Tak jak słońce, które pomaga w leczeniu trądziku około 60% chorych. Dlatego warto też pamiętać, że w przeciwieństwie do innych miejscowych preparatów przeciwtrądzikowych można stosować zupełnie bezpiecznie w czasie słonecznych dni, czyli właśnie na wiosnę, właśnie teraz!
 
Skinoren możemy kupić w aptece bez recepty, lecz przed zastosowaniem należy zapoznać się z właściwościami leku.

Jak stosować Skinoren? Najpierw powinniśmy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć, a następnie cienką warstwę leku nanosić na chorobowo zmienioną skórę dwa razy na dobę – rano i wieczorem. W leczeniu trądziku wyraźną poprawę uzyskamy po około czterech tygodniach systematycznego stosowania leku. Aby uzyskać pełny efekt, należy regularnie stosować go przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy