Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spadkobiercy, Kaui Hart Hemmings (Znak)

„Spadkobiercy” to film, który został nominowany do Oscara w kilku kategoriach: będzie walczył o nagrodę dla najlepszego filmu, najlepszego aktora (George Clooney), najlepszego reżysera (Alexander Payne) i najlepszy scenariusz adaptowany. Taki tytuł nosi powieść Kaui Hart Hemmings, która ukazała się nakładem Znaku (na jej podstawie powstał film).

To burzliwa historia rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, Matt musi nagle zająć się wychowaniem córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, staje przed bardzo trudnym zadaniem.

Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scottie planuje pójść w ślady starszej siostry. Poza tym znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta.

To zaskakująca opowieść, w której problemy rodzinne rozgrywają się na tle, nieprzystającej do sytuacji, rajskiej scenerii Hawajów. Pochodząca z Hawajów autorka „Spadkobiercami” podbiła serca krytyki i czytelników. (gmj)