Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spędź wakacje w paszczy lwa!

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i wytchnienia po trudach roku akademickiego, ale także doskonała szansa na zdobycie nowych doświadczeń i poszerzanie swoich horyzontów.

Już dziś aplikuj do Programu Praktyka z Lwem ING Banku Śląskiego i buduj swoją karierę w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce!


 

Co powinieneś wiedzieć o Praktyce z Lwem?

Praktyki z Lwem to program płatnych praktyk nastawiony na działanie i pozyskanie do naszej organizacji młodych i ambitnych ludzi, którzy, dzięki swojemu zapałowi i entuzjazmowi, wzbogacą jej funkcjonowanie. Praktyki odbywają się w różnych lokalizacjach i różnych pionach naszej organizacji, zarówno w Centralach w Katowicach i w Warszawie, jak i w innych miastach. Wszystko zależy od konkretnego projektu. Czas ich trwania to dwa lub trzy miesiące, jednak spora część uczestników znajduje zatrudnienie w naszej organizacji i zostaje z nami na dłużej.


Kogo szukamy?

Niekoniecznie studentów kierunków o profilu ekonomicznym, choć niewątpliwie stanowią oni spore grono uczestników PzL. Specyfika funkcjonowania tak dużej organizacji jaką jest ING Bank Śląski sprawia, że poszukujemy osób o różnych predyspozycjach osobowościowych i o różnych kierunkach wykształcenia. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w obszarze marketingu, public relations, prawa, HR-u czy IT, aplikuj na jeden z projektów praktyk, dedykowany specjalnie dla Ciebie. Dodatkową korzyścią jest fakt, że na PzL przyjmujemy studentów już po drugim roku studiów.


Jak aplikować?

Na początku, odwiedź naszą stronę ING Kariera  i wybierz interesujące Cię projekty (maksymalnie 3). Pod opisami praktyk widnieje specjalny formularz aplikacyjny, który musisz wypełnić i odesłać na adres praktyka.zlwem@ingbank.pl. W formularzu, oprócz standardowych informacji związanych z kierunkiem Twoich studiów, znajomością języków obcych czy dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, zostaniesz zapytany również o swoje dokonania z okresu studiów. Jeżeli więc działasz w organizacji studenckiej, otrzymałeś prestiżowe stypendium, udzielasz się w akcjach charytatywnych lub możesz pochwalić się innymi, godnymi uwagi osiągnięciami, daj się zauważyć i napisz o tym!


Ważne terminy

Rekrutacja do programu Praktyka z Lwem rusza na początku marca. W tym czasie, na naszej stronie internetowej ukażą się projekty praktyk dotyczące różnych obszarów funkcjonowania naszego Banku. Zgłoszenia do programu przyjmujemy do 15 kwietnia. W tym czasie, możesz spodziewać się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Etap spotkań z kandydatami oraz proces wyboru przyszłych uczestników Programu potrwa do końca maja Praktyki odbywają się w okresie od lipca do   września, a ich konkretny termin uzależniony jest od projektu na który aplikujesz.


Rekrutacja krok po kroku

Nie ma jednej, pasującej do wszystkich projektów ścieżki rekrutacyjnej. W zależności od charakteru praktyki możesz spodziewać się zarówno rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielem HR i menedżerem jednostki do której aplikujesz, testów umiejętności i językowych. W trakcie procesu aplikacyjnego możemy zaprosić Cię także na mini assessment center albo poprosić o rozwiązanie case study. O kolejnych etapach rekrutacji poinformujemy Cię w trakcie spotkania ze specjalistą ds. rekrutacji.


Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Każda rozmowa kwalifikacyjna rządzi się swoimi indywidualnymi prawami, jest jednak kilka elementów na które możesz zwrócić szczególną uwagę.  Przed rozmową zastanów się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, pomyśl jakie są Twoje największe osiągnięcia i sukcesy, odpowiedz sobie również na pytanie czego dokładnie oczekujesz od programu PzL. Nie zapomnij także o uśmiechu i sporej dawce pozytywnego myślenia. Niech udzieli nam się Twoja wiara, że jesteś dokładnie tym, kogo szukamy!


Co jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące programu Praktyk z Lwem, z ogromna przyjemnością odpowiemy na każde z nich. Możesz się z nami skontaktować poprzez adres e-mail: praktyka.zlwem@ingbank.pl albo zadać nam je osobiście, w trakcie jednego z uczelnianych wydarzeń, na którym będziemy obecni. Pełna listę takich wydarzeń znajdziesz na naszej stronie internetowej ING Kariera.