Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU W CAPGEMINI POLSKA

W 2011 roku firma Capgemini zdecydowała się na stworzenie spójnej strategii społecznej odpowiedzialności w Polsce. Kierując się priorytetami społecznymi i naszymi wartościami, w oparciu o które funkcjonuje na co dzień, Capgemini zaprojektowała działania wokół trzech obszarów.

Zaangażowanie społeczne

 

 

Projekt Teatr

Capgemini jako jedyna firma w Polsce może pochwalić się tak znakomitym spektaklem charytatywnym, granym przez swoich pracowników. Zainicjowany w 2008 roku projekt stał się już wizytówką firmy. Co roku na deskach Teatru Ludowego w Krakowie pracownicy Capgemini prezentują wyjątkowy charytatywny spektakl.

Fragmenty spektakli możecie zobaczyć na YouTube:

„Piotruś Pan”: http://www.youtube.com/watch?v=dr4KTSnlapE

„Złanocki”: http://www.youtube.com/watch?v=JwMnfXESuoo&feature=relmfu

„Tytus, Romek i Atomek”: http://www.youtube.com/watch?v=1S7pRreprUo&feature=related
Czerwony Capturek” (trailer):   http://www.youtube.com/watch?v=sgEC3mk-yVQ&feature=youtu.be


Program grantowy

 

W ramach programu pracownicy Capgemini, którzy zgłoszą pomysły na projekty zaangażowania społecznego mogą otrzymać dofinansowanie od firmy na realizację swoich projektów. W zeszłym roku nagrodzono inicjatywy takie jak: Akcja renowacja (gruntowne odnowienie mebli dla przedszkolaków), projekt Zielona Inicjatywa (warsztaty dla młodych liderów, których celem było wzmocnienie ich kompetencji niezbędnych do jeszcze lepszego nauczania, wspierania i kierowania młodzieżą z ośrodka „Siemacha”), Baza danych i portal adopcyjny dla zwierząt, Capgemini dzieciom, Wakacyjna Akademia Seniora, Recykling, Decyzje, które wpływają na przyszłość (pomoc młodym ludziom w dokonaniu właściwego wyboru studiów), Pomoc kotom z pożaru znajdującym się pod opieką fundacji AFN i remont kociarni.

 

Akcje uzupełniające w tym obszarze to:

Coroczne Zbiórki Krwi;

Kampania 1% wspierająca członków rodzin i przyjaciół pracowników.

Capgemini było także najliczniej reprezentowaną firmą (spoza grona organizatorów) w pierwszym Krakow Business Run:


 

Środowisko

 

Program „Embrace Eco Ethics”

Jego celem jest edukacja ekologiczna pracowników, a także stopniowe wprowadzanie akcji stanowiących odpowiedź na firmową globalna politykę środowiskową, np. zmniejszenie zużycia energii; wprowadzenie segregacji śmieci w biurach.

 

Światowy dzień bez samochodu

Oba nasze krakowskie biura mają certyfikat miejsca Przyjaznego Rowerom.