Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spotkania z mistrzami kina

Wielokrotnie nagradzani reżyserzy, twórcy kina autorskiego i niezależnego. Współtwórcy międzynarodowych festiwali i ich jurorzy. Wkrótce będzie można ich spotkać w Krakowie. W ramach nadchodzącej trzeciej edycji Festiwalu OFF PLUS CAMERA, mistrzowie kina zagoszczą w studiu telewizyjnym Kampusu UJ.

Cykl spotkań TVN Media School odbędzie się w dniach od 19 do 24 kwietnia w studiu telewizyjnym Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród zaproszonych gości znajdą się reżyserskie sławy, m.in.: Jane Campion, zdobywczyni Złotej Palmy za film „Fortepian” oraz Allison Anders nominowana do Złotego Niedźwiedzia za „Czekam na Ciebie w Laramie”. Obydwie reżyserki będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym „Kobiety w kinie”, który odbędzie się w środę 21 kwietnia o godzinie 15:00. Z Jane Campion o jej twórczości będzie można porozmawiać również we wtorek 20 kwietnia o godzinie 14:00.
Spotkania z gośćmi festiwalu OFF PLUS CAMERA są też niezwykłą okazją do rozmowy z takimi osobowościami filmowego świata, jak John Cooper – dyrektor artystyczny Sundance Film Festival, najważniejszej i największej na świecie imprezy promującej kino niezależne (piątek 23 kwietnia, godz. 15:00), czy też Mike Figgis, twórca m. in. „Zostawić Las Vegas”, z oskarową rolą Nicolasa Cage’a (czwartek 22 kwietnia, godz. 14:00), a także Todd Solondz, nonkonformistyczny reżyser nominowany do Złotego Lwa za film „Palindromy” (poniedziałek 19 kwietnia, godz. 09:00).
 W studiu telewizyjnym przy ul. Łojasiewicza 4 pojawi się również megagwiazdor Bollywood – Amitabh Bachchan, znany z roli ojca-tyrana w filmie „Czasem słońce, czasem deszcz”. Bachchan, ze względu na swój dorobek i niepospolity wzrost zwany Big B, to człowiek-instytucja kina indyjskiego. Jako aktor i producent jest związany z przemysłem filmowym od ponad 40 lat. Spotkanie z nim odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 16:00.
Na każde ze spotkań wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na stronie: www.offpluscamera.com