Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Spotkanie autorskie – Tybet i Indie w Krakowie

16 grudnia (środa) o godz. 18 w krakowskiej Księgarni Pod Globusem (ul. Długa 1) odbędzie się spotkanie z autorami albumów Wydawnictwa Bezdroża w serii "Obrazy Świata". Marek Kalmus opowie o Tybecie i swojej książce pt. "Tybet. Legenda i rzeczywistość".

Emilia i Rafał Kubikowie zaprezentują autorski album „Indie. W poszukiwaniu sacrum”.
 
Książka-album pt. „Tybet. Legenda i rzeczywistość” Marka Kalmusa traktuje o mitycznych, historycznych i współczesnych dziejach Kraju Śniegów, o niezwykłej przedbuddyjskiej cywilizacji i jej włączeniu w wielką buddyjską tradycję. To spotkanie z inkarnowanymi lamami, mistykami i „szalonymi” joginami. Książka jest najobszerniejszą i najbardziej gruntowną monografią polskiego autora na temat Tybetu i buddyzmu tybetańskiego. Kilkaset zdjęć ilustrujących tekst ukazuje niezwykłe krajobrazy Dachu Świata, stare klasztory, rytuały religijne, życie mnichów i zwykłych ludzi. Są tu również unikalne zdjęcia dokumentujące nieistniejące już oblicze Tybetu. To także fotograficzna relacja z wieloletnich wędrówek autora po tym fascynującym kraju, po miejscach znanych i nieznanych.

Album „Indie. w poszukiwaniu sacrum” autorstwa Emilii i Rafała Kubików pozwala wkroczyć w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi. Nie jest łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa komentarza, które sprawiają, że wyjątkowy kraj i zamieszkujący go ludzie stają się bliżsi. Efektowne zdjęcia podążają śladami indyjskiego sacrum. Podczas wielu swoich podróży autorzy przemierzyli niemal cały półwysep, dając się przeniknąć tamtejszą atmosferą i poznając indyjską filozofię życia.

Patroni medialni: Interia.pl, RMF Classic
 
Organizatorzy: Wydawnictwo Bezdroża i Księgarnia pod Globusem
Marek Kalmus, „Tybet. Legenda i rzeczywistość”, Wydawnictwo Bezdroża, wyd. II, Kraków 2009
Emilia Kubik i Rafał Kubik, „Indie. W poszukiwaniu sacrum”, Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2009