Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stacey Kent wystąpi w Katowicach

Stacey Kent wystąpi 18 października w Górnośląskim Centrum Kultury. To wybitna amerykańska wokalistka jazzowa, która w Katowicach zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej płyty „Breakfast On the Morning Tram”.

Stacey Kent uważana jest za jedną z najciekawszych wokalistek jazzowych młodego pokolenia, to laureatka kilkunastu nagród branżowych i jedna z czołowych artystek legendarnej wytwórni Blue Note. Swoja karierę rozpoczynała od śpiewania jazzowych standardów w londyńskich klubach, jednak niesamowita umiejętność łączenia popowej wrażliwości z romantycznym podejściem do klasyki gatunku bardzo szybko zdobyły jej oddane grono wielbicieli na całym świecie. 
 
Jej pierwszy album „Close Your Eyes” ukazał się w 1997 roku. Od tego czasu nagrała pięć płyt, ale pojawiała się także gościnnie na płytach innych artystów, użyczyła swojego głosu także w filmie Ian McKellena „Richard III” śpiewając jazzową wersję utworu Christophera Marlowe’a „The Passionate Shepherd to His Love”. W 2007 wydana została najnowsza i jak an razie ostatnia płyta Stacey Kent „Breakfast On the Morning Tram”, której producentem jest mąż Stacey, brytyjski saksofonista tenorowy Jim Tomlinson.
 
Płyta została wydana przez paryski oddział Blue Note. „Blue Note” to wytwórnia, która wydała mi się idealna,” mówi Stacey o swej najnowszej płycie. „To wytwórnia, o której marzyłam jako dziecko. Podpisując kontrakt z Blue Note poczułam się tak, jak musiała się czuć Steffi Graf wychodząc na kort, by zmierzyć się z Martiną Navratilową. Zawsze darzyłam Blue Note i nagrywających dla tej wytwórni artystów ogromnym szacunkiem. Tak wiele osobowości i różnych metod ekspresji muzyki, a zarazem nieodłączna szczerość i głębia. Dołączenie do rodziny Blue Note i zapisanie się w kartach jej historii stanowi spełnienie moich marzeń.” – dodaje artystka.
 
Literacka wrażliwość, muzyka inspirowana w równych częściach jazzowa klasyką, country i folkiem, sięganie po utwory tak legendarnych piosenkarzy jak Serge Gainsbourg czy covery utworów leetwood Mac – tego właśnie będzie można się spodziewać w trakcie październikowego występu Stacey Kent w Katowicach.
 
Stacey Kent zagra w Polsce dwa razy:
  • 18 października w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach
  • 19 października w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu