Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stało się! Expedycja IV Kongo oficjalnie wyruszyła!

Przed uczestnikami tysiące kilometrów do przebycia, a ich cel stanowi samo serce Afryki. Tegoroczna wyprawa pod każdym względem różni się od poprzednich projektów ekspedycji. Co czeka naszych śmiałków?

Na pierwszym etapie podróży uczestnicy przemierzą samochodem terenowym: Czechy, Austrię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Mauretanię, Senegal. Następnie przesiądą się w Dakarze (Senegal) do samolotu, którym wylądują w Kinszasie w Republice Demokratycznej KONGO.  


Spędzą tam 10 dni - zwiedzając ten kraj za środek transportu mając motocykl. Drogę powrotną rozpoczną od odebrania pozostawionego w Dakarze samochodu, którym powrócą do Polski z niezliczoną ilością barwnych opowieści o zupełnie innym świecie.

Poprzednie ekspedycje odbyły się pod nazwami: Morze Czarne 2004, Mahrab 2006, Sey Kraków-Pekin 2008. Tym razem jednym z głównych celów uczestników podróży będzie promocja Polski i polskości na trasie wyprawy. Jakie przygody spotkają po drodze? Czy uda im się przewieźć śnieg z Kasprowego do Dakaru?

Bądźcie z nami na bieżąco! EXPEDYCJA IV KONGO - do serca Afryki ! www.e4kongo.pl www.facebook.com/e4kongo