Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stanisław Syrewicz, Miłość nad rozlewiskiem

14 lutego 2011 ukazuje się nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, album z muzyką z serialu Miłość nad rozlewiskiem, skomponowaną przez wybitnego autora muzyki filmowej – Stanisława Syrewicza.

Na płycie znajduje się 27 utworów, ilustrujących świat wykreowany w serialu. Płyta przepełniona jest pozytywnymi emocjami, magiczną energią mazurskich pejzaży.

Stanisław Syrewicz to artysta ceniony na całym świecie. Komponował piosenki dla Marianne Faithfull, Diane Keaton, Jose Carrerasa, Yves Montanda i Jona Andersona (z grupy „Yes”) oraz współpracował z autorami tekstów takimi jak: Norman Gimbel (Killing Me Softly), Don Black (Sunset Boulevard), Etienne Roda-Gill (Joe le Taxi). Piosenka To nie ja stała się przebojem po zajęciu drugiego miejsca w konkursie Eurowizji.

Jednak najważniejsze miejsce w twórczości Stanisława Syrewicza zajmuje muzyka filmowa. Skomponował ją do ponad stu filmów, współpracując m.in. z Johnem Frankenheimerem, Kenem Russelem, Ferdinandem Fairfaxem, Andrzejem Żuławskim, Jerzym Skolimowskim.